Hoşgeldiniz  

Süloğlu ilçesine Bin tonluk Modern Su deposu

admin | 07 Nisan 2018 | Genel, yaşam A- A+

Göreve geldiği ilk günden bu yana ilçede yatırımlarına hızla devam eden Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan Modern Su deposu için ilk startı verdi.

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran Meclis üyeleriyle birlikte 1000 tonluk su deposunun temelini hep birlikte attılar.

Göreve geldiklerinden beri Süloğlu’nun ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlar ve çalışmalar yapan Mehmet Ormankıran ve meclis üyeleri son olarak 1000 tonluk su deposunun temelini attı.

50 yıllık Belediye olan Süloğlu’nda eksiklikler tek tek tespit edilip, gideriliyor. En büyük sorunlardan biri de şebeke suyunun yazları kesilmesi veya çürük asbestli borulardan kirli suyun akmasını önlemek için 36 Km’lik İçme Suyu Şebekesini yenileme ve su deposu inşaatın çalışmasını başlattı.

İlçe için ciddi bir ihtiyaç olan içe suyu şebeke hattı yenileme çalışmasını başlattıklarını söyleyen Ormankıran;’’ bizler göreve geldiğimizde içe suyunda ilçemizde sıkıntıların olduğunu biliyorduk. Bu amaçla içme suyu hattımızı, depomuzu ve kuyularımızı yenilememiz gerekiyordu. Bu da ciddi bir bütçe ve maliyet gerektiren bir yatırımdı. Yaklaşık 3,6 Milyon liraya mahal olan bu proje de 36 km’lik içme suyu hattımızı, 1000 tonluk depomuzu ve 4 adet kuyumuzu yeniliyoruz. 2018 yılı içerisinde Süloğlu ilçemizde herkes evlerinde çeşme suyunu içebilecek. Ana Yollardaki alt yapı çalışmaların %90 nı bitti ve yaz başlangıcında abone bağlantılarıyla halkımıza bu büyük projemizi kazandırmış olacağız. Belki biraz zahmet çekeceğiz ama sonucunda 50 yıl daha ilçemize yetecek bir kazanım olacak’’ dedi.

539 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle