ETUS Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Kuru, Yeni devlet Hastanesi ile Otogar arasında yolcu taşıma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “ Yeni Devlet hastanesi ile şehirlerarası otogar arasında yolcu taşıyacak iki araç koyuyoruz. Perşembe gününden itibaren bu araçlarımız yolcu taşımaya başladılar.  Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne Edirne dışındaki il ve ilçelerden gelen vatandaşların tekrar geri dönmede bekleme süresini kısaltmak için Devlet hastanesi önüne minibüs koyuldu. Hastaneye gelip tekrar ilçe ve köylerine dönecek vatandaşlarımız hastane önünden araçlarımıza binerek Otogara gidebilecekler.

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile otogar arasında minibüs servisi (2)

 

 

 

 

 

 

 

Araçlarımız 1. Murat Devlet Hastanesinin önünden kalkacaklar. Bu araçlarımızın ön camında  “ Otogar- Devlet Hastanesi “ yazısı bulunmaktadır.

Böylece Edirne dışından gelen vatandaşlarımız için seyahatlerinde gidiş gelişlerinde kolaylık sağladık.

DEVLET HASTANESİ İLE TIP FAKÜLTESİ ARASINDA YOL YAPILACAK

2- Kasımda yapılan Edirne Belediye Meclisi olağan toplantısında alınan karara göre devlet hastanesi ile Tıp Fakültesi arasında direk yol açılması görüşüldü. Bu yolun açılmasıyla minibüslerimiz Yeni Devlet Hastanesi ile Tıp Fakültesi arasında direk bağlantı sağlayan yol yapılacak böylece vatandaşlarımız bu yoldan rahatlıkla gidip gelecekler. Böylece iki hastane arasında da yol da kısalmış olacak. Tem yolunda araç trafiği de nispeten azalmış olacak.

Belediye Başkanımız Recep Gürkan Belediye Meclisinde alınan karar ile iki hastane arasında direkt yol açılmasıyla ulaşımda büyük rahatlık sağlamış olacak.

Edirne merkez ile Fakülte ile ulaşım sağlayan araçlarımız 3- numara, 7-B, 3-A, 3-B araçlarımız yeni Devlet hastanesine girerek Fakülteye  yeni açılan yoldan gidip gelecekler.

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile otogar arasında minibüs servisi (1)

 

 

 

 

 

 

 

ARAÇLARIMIZ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE PARK EDİYOR

Otogara servis yapacak ulaşım araçlarının şu anda Devlet Hastanesi önünde bulunduğunu belirte Kuru,” otogara gidecek araçta 10-15 kişi olduğu zaman hastaneden hareket ederek yolcuları Tıp Fakültesi ve Otogara ulaştırıyor. Bu araçlarımız orada yolcusunu bırakıp tekrar geri dönüyor. Bu arada Devlet hastanesinden Edirne şehir merkezine gidecek 2.A,2-B,5-A, 5-B,5-C olan araçlarımız 1 Murat Devlet Hastanesinin önünde duruyorlar.

HASTANE ÖNÜNDE YOLCU BEKLEME YERİ YAPILACAK

Biz 1. Murat Devlet Hastanesi önünde düzenleme yapılması için Belediyeye dilekçemizi verdik orada bir düzensizlik var.  Hastane önünde belli bir durak yeri yok. Minibüslerin bekleme yapması için bir yer talibimiz oldu. Ayrıca Hastaneye gelip giden yolcularımızın araç beklerken sığınabileceği bir yer talebinde de bulunduk. Belediye Başkanımız en kısa sürede burada bir yolcu bekleme durağının yapılacağını söyledi. Diğer taraftan araçları ile hastaneye gelen vatandaşlarımızın araçlarını park edeceği otopark sorunu var. Bizim yerimize park ediyorlar. Bu konuda Trafik cezası yiyorlar. Belediyemizin önümüzdeki günlerde bu konuya el atması ile  Devlet Hastanesi önündeki park sorunu da çözümlenmiş olacak.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz