TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (4)

 

 

 

 

 

 

Edirne Ticaret Borsa salonunda düzenlenen toplantıda tarımın yıldızlarına ödülleri verildi.

Buradaki toplantıya Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU,  Edirne Belediye Başkanı   Recep GÜRKAN, TOBB yönetim kurulu üyeleri, Ticaret  Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Borsa  Meclis  Başkanı Fedai CANIM, oda ve borsaların başkanları, borsa üyeleri katıldı.Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.yapılan toplantı sonunda  meslekte30-40 ve 50 yılını dolduran borsa üyeleri ve meslekte yüksek düzeyde tescil ücreti ödeyen üyeler ödüllendirildi.  Toplantıda söz alan Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Özay ÖZTÜRK, konuşmasında Edirne Ticaret Borsasının önemine değinerek şunları kaydetti: “Öncelikle 91 yıllık köklü bir tarihe sahip borsada yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Bu görevi bizlere layık gören üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (7)

 

 

 

 

 

 

 

1924 yılında kurulan ve şehir merkezinde bulunan Rüstempaşa Kervansarayı yanında bir handa faaliyete başlayan borsamız, bugün son derece modern tesislerde, birliğimizin başlattığı akreditasyon sistemine uygun olarak “akredite borsa” olarak hizmet vermektedir.

Bu vesileyle borsamızın kuruluşunda ve bu günlere gelmesinde emeği geçen değerli büyüklerimizi saygı ve şükran, ebediyete intikal etmiş olanları da rahmetle anıyoruz.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (17)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne ilinde tarım ve hayvancılık, önde gelen lokomotif sektör konumunda olmakla birlikte, büyüyen dünya nüfusu ile birlikte gün geçtikçe önemi artmaktadır.

Modern borsacılık sistemi sayesinde, üreticiler ürünlerini değerinde satabilmekte, üyelerimiz ihtiyaçlarını çağdaş ve rekabetçi anlayış içerisinde karşılayabilmektedir.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (11)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelişmiş altyapıları sayesinde, ticaret borsaları Türkiye’de tarımsal ürünlerin fiyatları belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Borsalar ekonominin vazgeçilmez kurumlarıdır.

Üyelerimizin ve üreticilerimizin işlerini geliştirmeleri ile ilgili paneller toplantıları fuar organizasyonları yapıyoruz

Tarım ve hayvancılık sektörünün ihtiyaç ve problemlerini tespit ederek gerekli mercilere ileterek çözüm önerilerinde bulunuyoruz.

Edirne Ticaret Borsası olarak, bölgenin diğer ekonomik dinamiklerinin yönlendirilmesi ve geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (23)

 

 

 

 

 

 

 

Her türlü zorluğa karşın, yatırıma ve üretmeye devam ederek istihdam yaratan ve vergisini düzenli olarak ödeyen tüm borsa üyelerini kutluyor, üretimin ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Türkiye büyüyecek ve gelişecekse; yatırım, üretim ve istihdam ile sağlanacaktır. Türkiye’nin esas gücü üreten kesimdir.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (18)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bugün aramızda olan, bizleri onurlandıran TOBB Başkanımız ve hemşerimiz sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun dediği gibi; hedefimiz daha çok iş, daha çok aş olmalıdır. Huzur ve istikrar; ticareti, yatırımı ve refahı arttıracaktır. insanımıza refahı ve zenginliği getirecek en önemli güç üretici ve üretimle entegre olmuş Türk özel sektörüdür.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bu vesileyle; 2010-2014 yılları arasında yüksek miktarda tescil ücreti ödeyerek ekonomiye katkı sağlayan ve meslekte 30, 40 ve 50 yılını tamamlayan borsamızın değerli üyelerini huzurlarınızda tekrar kutluyor, bu mutlu günümüzde bizlerle birlikte olan tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (22)

 

 

 

 

 

 

 

Kurtuluşumuzun 93. yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve  silah arkadaşları başta olmak üzere vatan savunmasında canlarını vermiş aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, Edirne halkının kurtuluş bayramını kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi. Daha sonra söz alan TOBB Başkanı HİSARCIKLIOĞLU, Edirne’ye benim 17. Gelişim bu yıl üçüncü gelişim oldu. Buna Kayserililer kızmasın dedim Başkan sürpriz yaptı bana sen ne kadar Kayseriliysen o kadar Edirnelisin” dedi Burada düzenlenecek törende sizlerin hemşerisi olmaya geldim.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (21)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu benim için büyük gururdur. Edirneli olmak ayrıcalıktır. Başkentlik yapan bir kent her zaman başkenttir. İki kente giderken heyecanlanıyorum. Bu şehirlerden biri Edirne diğeri ise Bursa, bu kentlerde manevi hava var bunu Edirneliler anlayamazlar. Beni meclis üyesi yaptığınız. İçin başta belediye başkanımız ve meclis üyeleri olmak üzere teşekkür ederim.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (16)

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada ayrıca Tarımın Yıldızı törenine katılacağım. Gelişimiz hayra vesile oldu. Geçen ay da Kapıkule Tır parkının açılışını yaptık. Böylece Türkiye’nin imajını bozan görüntüyü yok ettik. Edirne’ye ne hizmeti yapsak hakkını ödeyemeyiz.Burada milli kültürümüzün izlerini görebilirsiniz. Böyle bir yerde yatırım yapmak görevdir. Gümrük işlemlerde hızlı geçişi sağladık” diyen HİSARCIKLIOĞLU daha sonra Kapıkule hizmetleri ve borsalar hakkında açıklamalarda bulundu, Edirnelilerin tarım ve hayvancılığı ihmal etmemeleri gerektiğini belirtti ve Edirne’ye yapılacak hizmetlere değindi.  Ve Edirnelilere bir hemşeri olarak teşekkür etti. Daha sonra söz alan Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, TOBB Başkanını  Edirne’ye 17 kez gelmesi nedeniyle mutlu olduğunu bu kentin gelinmesi görülmesi gereken bir kent olduğunu belirterek, “Ben Edirne’yi tanımadan Edirne’ye atanan bir Valiyim.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

KESİNLİKLE TOPRAKLARINIZI SATMAYINIZ.

Bu kenti  tanıdıktan sonra ayrılmak çok zor. Ben bu şehrin 201. Valisiyim. Osmanlının Edirne üzerinde titrediğini biliyoruz. Bugün kentimizin acil sorunu Hava limandır.Önümüzdeki yıl çalışmalara başlanacak. Bir diğer ihtiyaç ise hızlı trendir. Edirneliler karadan da havadan da uçacak. Arazilerinizi kesinlikle satmayı arazileriniz çok kıymetlenecek.Türkiye gelişirken Edirne’de gelişiyor. Kadınların çalışma oranı bakımından bir numara %40 ile  Edirne’dir. Hiçbir ilde  u oranda kadın çalışmıyor.  Edirne’miz  tarımda gelişmiş bir ilimizdir. Bölgemizde işsizlik oranı %7” dedi ŞAHİN daha sonra  bölge ekonomisi ve tarımı konusunda bilgi verdi.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (12)

 

 

 

 

 

 

 

TİCARET BORSASI MECLİS BAŞKANI CANIM’A TESCİL ÜCRETİ ÖDÜLÜ 

Ticaret Borsasının Tescil Ücreti Ödülünü kazanan Cankar Tarım ve Hayvancılık  Gıda Sanayi ve LTD ŞTİ sahibi ve Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım ödül töreni  sonrası gazetemize yaptığı özel açıklamada şunları kaydetti, “Edirne Ticaret Borsası’nın yılın en iyi tarım ödülleri ödül törenini yaptık. Dolayısıyla meslekte 50 yıl, 40 yıl, 30 yıldır görev yapan üyelikleri devam eden arkadaşlarımızı onurlandırdık. . Bu ödül törenlerini gelenek haline getirmiştik. geçen  tören yapamadık. Bu yıl böyle bir organizasyon yaptık. Edirne adına güzel  çok oldu.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (14)

 

 

 

 

 

 

 

Hem üretimi arttırmak hem çalışanların motivasyonunu arttırmak, daha iyi ve daha kaliteli üretim. İstihdam yaratan işler yapabilmek. Edirne’nin tarımını daha bir adım ileriye götürmek adına bu organizasyonu düzenledik.

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (15)

 

 

 

 

 

 

 

Organizasyon  çok güzel oldu. Bütün ödül alan arkadaşlarımızı, üyelerimizi, işadamlarımızı, sanayicilerimizi tüccarlarımızı üreticilerimizi de kutluyorum. Bu etkinliğimize mahalli  basın camiamız da  büyük ilgi gösterdi. Onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz. Borsamızda  Güzel bir etkinlik  oldu. Edirne Ticaret Borsası’nda yönetime geldiğimizden beri iyi ve faydalı şeyler yapmaya, topluma örnek olmaya devam ediyoruz. Bizi izlemeye devam etsinler.. Bu arada Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun93. Yılını da kutluyorum” dedi

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (13)

 

 

 

 

 

 


TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (2)

 

 

 

 

 

 

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (5)

 

 

 

 

 

 


TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (9)

 

 

 

 

 

 

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (10)

 

 


 


TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (19)

 

 

 

 

TİCARET BORSASI ÖDÜL TÖRENİ (20)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz