Hoşgeldiniz  

Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden “Çeltik Tarla Günü’’ etkinliği

admin | 05 Eylül 2018 | BÖLGE, ekonomi, Genel, Tarım, yaşam A- A+

Geliştirdiği tohum çeşitleri ile ülkemiz ve Trakya tarımına hizmetlerini sürdüren Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ‘’Çeltik Tarla Günü’’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte 40 farklı çeltikten yapılan pilavlar katılımcılara ikram edildi.

Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ‘’Çeltik Tarla Günü’’ etkinliğine; Edirne Valisi Günay Özdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ile davetliler ve çiftçiler katıldı.

Etkinlik ve yapılan çalışmalar hakkında Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Adnan Tülek’ten bilgiler alan Vali Günay Özdemir; “Edirne ve Trakya, tarımsal faaliyetler konusunda yeniliklere açık, yeni çeltik ürünlerin denendiği ve toplumsal olarak kabul edilen bir bölgemiz. Gelecek yıllarda enstitümüzde farklı iş faaliyetlerine devam edeceğiz, geçen günlerde lavanta ile ilgili bir çalışma yapıldığı ve bölgemiz için lavanta yağının da önemli bir gelir kaynağı olabileceği ve bununda kozmetik sanayinden farklı alanlara kadar değişik şekillerde kullanıldığı ve ekonomik olarak da getiri sağladığı toplumumuz için güzel bir örnek. Gelecek yıllarda bilim adamlarımızla, çiftçimizle, üniversitemizle birçok gelişmelere imza atacağız” dedi.

Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü bahçesinde düzenlenen ‘’Çeltik Tarla Günü’’ etkinliğinin sonunda 40 farklı çeltik çeşidinden yapılan ekmek ve pilav katılımcılara ikram edildi.

 

450 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle