Hoşgeldiniz  

TEKİN, “altyapı yapmada başarılı olduk”

admin | 05 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

TEKİN, “altyapı yapmada başarılı olduk” (1)

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 19 bin ton asfalt attık 6 km ana caddemizi asfalt yaptık. Bunun yanı sıra 7 tane mahalle ana arterini, okul önlerini asfalt yaptık. Bu asfaltın 19 bin ton asfaltı ilçemize 14 cm kalınlığında yani otobandaki atılan asfalt emsali asfalt yaptık. Onun haricinde bugün çizgi çalışmasını yapıyoruz. Çizgi çalışmasından sonra işaret levhaları ve yoldaki işaretleme işlemleri yaya geçitlerini halledeceğiz. Ondan sonra ilçedeki asfalt sıkıntısı ve alt yapı sıkıntısı kökünden hallolmuş olacak. Arıtma tesisi dahil olmak kaydı ile. Bundan sonra yeni yetişecek nesil bir 30 yıl asfalta kazma vurulduğunu görmeyeceğini umarım.

TEKİN, “altyapı yapmada başarılı olduk” (2)

 

 

 

 

 

 

İLÇENİN KURULUŞUNDAN BU YANA EN KAPSAMLI PROJE GERÇEKLEŞTİ   

Havsa 1940 yılında Cumhuriyet döneminde ilçe olmuş. O günden bu güne en kapsamlı en planlı projeli alt yapı çalışmasını yaptık. Allah’ın izniyle de bitirdik. En son başlayan ilçeyiz. 14 İlçede alt yapı çalışması yapılıyor Trakya’da şu an itibari ile. En son başlayan ilçeyiz ve ilk öncede bitiren ilçe olduk ki belediyemizin ekonomisi diğer bu çalışmayı yapan belediyelere nazaran bir haylide sıkıntılı ve kısıtlıdır.

TEKİN, “altyapı yapmada başarılı olduk” (3)

 

 

 

 

 

 

İller Bankası’ndan bir kısmını kredilendirdik. Alt yapı çalışmamız 13 trilyon liraya mal oldu. Bunun % 50’sini hibe aldık. Diğer % 50’sini de tam 200 ay İller Bankası’ndan kredilendirerek borçlandırdık. Asfalt çalışmamız yaklaşık 2,5 trilyon liraya mal oldu. Bunun da 1 Trilyonunu İller Bankası’ndan on yıl vade ile kredilendirdik. Diğeri kendi öz kaynaklarımızdan karşıladık.

Havsa’dan bir milletvekilimiz var. Havsa’daki oylarımızda yaklaşık 3.8 oranında bir artışımız da var. Geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerine nazaran. 58.2 oranındayız şu an. Tabi bununla mutluyuz ama geneldeki sonuç insanlarımızın takdir ediyoruz. İstikrar devam etmesini uygun gördüler herhalde. O kadar gayretimize, çabamıza rağmen bir sonuç çıkaramadık. Hem bölgemize hem de ülkemize hayırlı olsun diyoruz.

TEKİN, “altyapı yapmada başarılı olduk” (4)

776 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle