Bu yıl 93.yılı kutlanacak olan Havsa’nın kurtuluş programı ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Oğuz TEKİN 23 Kasım pazartesi günü bu yıl 93. kez kutlayacakları Edirne Kurtuluş töreninin tüm imkanları kullanarak coşkulu bir şekilde kutlamayı hedeflediklerini bu konuda hazırlıklarının tamam olduğunu belirterek şunları kaydetti, “ Kurtuluş bayramımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı ve tüm halkımızın katılımı ile coşkulu bir şekilde kutlamayı amaçlıyoruz.

OĞUZ TEKİN ZİYARET

 

 

 

 

 

 

 

Bir süre önce ilçemizde tamamladığımız asfalt ve altyapı çalışmalarını bitirmiş olmanın sevinci olarak, bu önemli günde halkımızla paylaşmayı istiyoruz.

Bayram nedeniyle Bursa Büyükşehir’den mehteran gurubunu davet ettik. Yine Edirne belediyemizin halk oyunları ekibi ve bandosu törenlerimize gelip gösteri sunacak.

Bizim ilçemiz halk oyunları ekibi de törende bölgemiz folklorundan örnekle sunacak. Bu yıl sponsor firmalarımızın desteği ile bu yıl üç bin kişilik pilav ikramımız olacak. Bunun ötesinde esnaflarımız sanayicilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın desteği ile bayram gününde geçit törenleri yapılacak.

ESKİ KURTULUŞ TÖRENİ BENZERİ BİR TÖREN YAPACAĞIZ

Eski kurtuluş törenlerini ilçemizde tekrar canlandırmayı amaçlıyoruz. Avcılar kulübümüzün törende farklı organizasyonu olacak. Bayramımızı öğleden sonra yapmayı planladık.

Havaların serin olması nedeniyle öğrenci kardeşlerimizi düşünerek o zamana aldık. Bayram kutlama programı saat 13.00’te başlayacak akşam 18.00’e kadar dolu dolu bir kurtuluş etkinliği yapacağız.Bu mutlu günü ilçe halkımızla paylaşacağız. Böyle önemli günümüze bölge halkımızı da törenlere davet ediyoruz. Buyurup gelsinler bu mutlu günümüzün yıldönümünde sevgimizi paylaşsınlar” dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz