Trakya Üniversitesi  Giyim Üretim  Atölyesi törenle açıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

T.Ü Sarayiçi Yerleşkesinde Giyim Üretim Atölyesi açıldı. Açılış törenine  T.Ü  Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sülayman Pişkin, Edebiyat Fakültesi Dekanı Ahmet Günşen, ETSO Meclis  Başkanı Mehmet Eren, Edirne Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdurrahman Güven, Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı, Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Pınar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin  İNCE, Giyim atölyesinin açılış töreninde ;T.Üniversitesinin bilimsel araştırmayı desteklediği giyim  atölyesinin  giydirilmesi projesi kapsamında kurulan giyim üretim atölyesinin açılış törenine katılanlara hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında; “Günümüzde hazır giyim ürünlerine ilgi her geçen gün artmaktadır. Hazır giyim sektörlerinde ön önemli faktörlerden biri yetenekli işgücüdür. Dünyada giyim sektöründe ihracatçı ülkeler arasında yer alan Türkiye, meslek yüksek okullarında uygulamalı eğitimler çok önemlidir. Giyim atölyemiz 2015-2016 yılı itibariyle üretime başlamıştır.  Ve bölgemizde ve İstanbul çevresinde bulunan hazır giyim ,ayakkabı ve deri bölümü firmalarına elaman sağlamak amacıyla açılan atölye. Bu atölyede kaliteli eleman yetiştirileceğine inancımız tamdır.  Ardından söz alan T.Ü Rektörü Yörük bu tür atölyelerin işyerlerine ara eleman yetiştirilmesi açısından çok önemli olduğunu belirterek, “ Geçmiş yıllarda Edirne’de sanayi tekstil ağırlıklıydı. Edirne’de son yıllarda bunun yanına bir de giyim fabrikaları eklendi. Özellikle uluslararası büyük firmalara üretim yapan 5 bini geçen sayıda istihdam yaratan fabrikaların oluşmasıyla üniversitemizde bu ihtiyaç dikkate alınarak tekstil bölümünün yanına laboratuarını açarak giyim bölümünün 2015-2016 yılında ilk öğrencilerini alarak burada eğitime başladık.

Trakya Üniversitesi  Giyim Üretim  Atölyesi törenle açıldı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

MEZUN OLANLARA İŞ GARANTİSİ

Buradaki giyim bölümünde 30 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin mezun olur olmaz iş bulacakları garantisini veriyoruz. Bölgede en önemli sorun istihdam sorunu bu anlamda hedef alanların seçilmesi gerekir. Bölgemizde en önemli ihtiyaç giyim. Tekstil bölümü üzerine giyimi kurduğumuz için iş alanını birleştirmiş oluyoruz. Buradan emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Trakya Üniversitesi  Giyim Üretim  Atölyesi törenle açıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Ardından söz alan Edirne Organize Sanayi Müdür Vekili Güven, Organize Sanayi bölgesinde gazlı bez imal eden bir firmanın sahibi olduğunu belirterek, “  Edirne’ye geleli üç yıl oldu. Türkiye’de olduğu gibi bizde de ara eleman sıkıntısı var. Hocamızla bu durumu paylaştık. İnşallah burada başlayan faaliyetin devamı gelir dokuma teknolojisi boya teknolojisi ile ilgili çalışmalar yapılırsa biz sanayiciler memnun olacağız. Edirne Organize yeni gelişen bir yer. Buraya daha çok yatırım gelecek, bunu bekliyoruz. Bu türde çalışmalar hem istihdamı hem de mezun olanlara iş imkânı sağlayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Trakya Üniversitesi  Giyim Üretim  Atölyesi törenle açıldı (2)

 

 

 

 

 Trakya Üniversitesi  Giyim Üretim  Atölyesi törenle açıldı (6)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz