Hoşgeldiniz  

Trakya Üniversitesi’nin fidanları cumhuriyet ile birlikte büyüyecek

admin | 01 Kasım 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, yaşam A- A+

Trakya Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilen fidan dikim töreni, Karaağaç Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Başsavcısı Fatih Karabacak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan, Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Sezgin ve Öğr. Gör. Hakan Akıncı ile akademik ve idari çalışanların yanı sıra Edirneliler katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı bir ağaçla süslemenin Trakya Üniversitesi’nin güzel bir geleneği olduğunu, fidanların hem kurumun geleneğini hem de gelecekle ilgili umutları ifade ettiğini belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Büyük Türk Milleti, Orta Asya’dan çıktığı yolculuğunda, adeta dünya tarihini yaza yaza ilerledi. Selçuklular, Osmanlılar bu tarihin çok önemli mihenk taşlarıydı. Fatih Sultan Mehmet’i yetiştiren, Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli şehirlerinden olan Edirne, Osmanlı’nın o muhteşem günlerini yaşadığı gibi dört işgal gördü, çok zor günler geçirdi. Fakat büyük Türk milleti, Balkanlar ve Anadolu’dan yok edilmek istendiği o zor zamanlarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşlarının öncülüğünde, bir anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğdu. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygıyla, sevgiyle ve minnetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizi Atatürk’ün de işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne ulaştırmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek katılımcılara geldikleri için teşekkür etti ve Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun konuşmasının ardından katılımcılar tarafından 95. Yıl fidan dikimi gerçekleştirildi.

 

425 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle