Huzurun ve Güvenliğin teminatı Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı polis-teşkilatının-174-yılı-edirne-10.jpg

Buradaki törene, Edirne İl Jandarma Komutanı J.Alb.Alpaslan DOĞAN, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Emniyet Şube Müdürleri, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder ARPACI, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu,  Edirne Baro Başkanı Av. Alper Pınar, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı Ahmet İsmailoğlu, Emniyet personeli, Kurum ve Daire Müdürleri ile birlikte STK Temsilcileri katıldı. İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt tarafından anıta çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğüne ait resmi araçlarından oluşan Araç Kortejinin geçişi gerçekleşti.

“Jandarma ile Emniyet büyük bir dayanışma içinde çalışmaktadır”

Tören sonunda açıklama yapan İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt; Bildiğiniz üzere son günlerde ilimizde yoğun bir şekilde düzensiz göçmen kaçakçılığı yaşanmaktadır. Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda başta yol kontrolleri olmak üzere ilimizin birçok noktasında uygulamalarımızı sıklaştırdık. Son 5 günde binin üzerinde düzensiz göçmene işlem yapıldı. Provokasyon amaçlı bir takım paylaşımlar yapıldığını duyuyoruz. Buradan altını çizere ifade etmek istiyorum. Provokatif olaylara da asla izin vermeyeceğiz. Jandarma teşkilatımızla birlikte, Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda yol kontrolleri ve uygulamalarımız büyük bir hassasiyetle devam etmektedir. Polis ve Jandarma teşkilatımız  büyük bir dayanışma ile ilimiz genelinde tam bir

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı polis-teşkilatının-174-yılı-edirne-2-300x300.jpg

koordine ile çalışmaktadır. Emniyet teşkilatı olarak yardıma ihtiyacımız olduğu anda Jandarma teşkilatımız geliyor. Aynı şekilde Jandarma bölgesinde bir yardım olduğu zaman da Polis teşkilatımız anında yardıma gitmektedir. El birliği ve işbirliğimiz devam ediyor ve bundan son derece çok mutluyuz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz