Hoşgeldiniz  

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Demokrasinin teminatı CHP, 95 yaşında

admin | 09 Eylül 2018 | BÖLGE, Genel, Siyaset, yaşam A- A+

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve Cumhuriyetin kurucusu olmasının yanında Cumhuriyet devrimlerini de gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Yaşı kutlandı.Kuruluşun Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Yılını kutlama etkinlikleri kapsamında Edirne’de Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.  Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından anıta çelenk sunuldu.

 

“CHP, tarihimizin en köklü dönüşümü olan egemenliğin kaynağını ulusta bulan Cumhuriyet’in kurucusudur.”

Daha sonra CHP Edirne İl Başkan Vekili Nurten Çalışkan yaptığı konuşmada; “CHP, kurucusu ve ilk Genel Başkanı Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyet’i kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve Ulusal Birliği sağlayan Partidir. İkinci Dünya Savaşından sonra tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyonunu sürdürmüştür. Cumhuriyet Halk Partisi, tarihimizin en köklü dönüşümü olan egemenliğin kaynağını ulusta bulan Cumhuriyet’in kurucusudur. Aydınlanmayı başlatan, devrimlerin öncüsü, Atatürk’ün en büyük eserinden biri olma özelliğine sahip partimiz kuruluşun ve ulusal kurtuluşun partisi olarak Cumhuriyet’in ve devletin ebedi bekçisidir. Biliniz ki, Cumhuriyet Halk Partisinin her bir neferi Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, Atatürk ilke ve inkılaplarının koruyucusu ve yılmaz savunucusudur, olmaya da devam edecektir.

Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm genel başkanlarımıza, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek veren tüm partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. Partimizin 95. Kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

“Gürkan, Pekcanlı, Gegeoğlu Ankara’daki törenlere katıldı”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu Genel Merkezin davetlisi olarak Ankara’da ki törenlere katılacağı için Edirne’de gerçekleşen kutlama etkinliğine katılmadı.  Konuyla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Pekcanlı; “Benim İki Büyük eserim vardır Biri Türkiye Cumhuriyeti Diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabirde ziyaret edeceğiz diyerek yaptığı açıklamada “ Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 81 ilimize yaptığı davete il başkanları ,ilçe

başkanları ,belediye başkanları ,kadın ve gençlik kolları başkanlarımızla Ankara’da yapılacak 95. Yıl dönümü kutlamalarına katıldık. 9 Eylül Pazar Günü saat 10.00 genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Anıtkabir ziyareti yaptıktan sonra saat 13.30 da genel merkezimizin parti meclis salonunda 81 il başkanımızla toplantı yaptık. Saat 19.00 da ATO Congresium da yapılacak 95. Yıl kutlamalarına katıldık. 95 yıllık partinin il başkanı olarak bu gururu yaşıyorum. Daima Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyim. Gururluyum Emperyalizme boyun eğmeyenlerin, Kuruluşun ve Kurtuluşun partisinin ,Kula Kulluk Etmeyenlerin partisinin ,Demokrasi ve Özgürlüğün partisinin il başkanı olmaktan.” Dedi.

600 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3431
EURO 6,0958
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2206

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle