Hoşgeldiniz  

Türkiye Şampiyonları Süloğlu’ndan

admin | 14 Ağustos 2018 | BÖLGE, Genel, SPOR, yaşam A- A+

Türkiye Küçük Minikler Grekoromen Güreş Şampiyonasında Süloğlu Güreş Takımının Güreşçilerinden Atahan Bartu Çetin Türkiye İkincisi olurken Sinan Yılmaz ise Türkiye Üçüncüsü oldu.

Ankara Taha Akgül Spor Salonunda 80 kulüpten 240 sporcunun katıldığı Türkiye Minikler Grekoromen Güreş Şampiyonasında birbirinden çekişmeli mücadeleler gerçekleşti. 11-12-13 yaş grubu sporcuların mücadele ettiği şampiyona da Süloğlu ve Edirne’nin adını Atahan Bartu Çetin Serbest Stil Grekoromen Türkiye Şampiyonu, Sinan Yılmaz ise Serbest Stil Grekoromen Üçüncüsü oldu.

Davullu Zurnalı Karşılama

Süloğlu Güreş Takımından 6 sporcunun katıldığı ve hepsinin ödülle döndüğü şampiyona sonrası ilçeye gelen takımı Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran öncülüğünde yaklaşık 250’ye yakın Süloğlulu Vatandaşlar davullar zurnalar ve çiçeklerle karşıladı. Çiçeklerin verilmesinden sonra bir konuşma yapan Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran; “ değerli Süloğlular, değerli gençler şuanda Süloğlu’muzda bir ilki yaşıyoruz. Süloğlu’muzun ismini Türkiye Şampiyonasında duyurulması büyük bir başarı sağlanması sizleri nasıl duygulandırdıysa beni de aynı şekilde duygulandırdı. Bize yaklaşık 4 yıl önce gelen Taner hocamız başkanım böyle bir çalışma yapmak istiyorum, desteğiniz olur mu? Dediğinde seve seve kabul ettim. Ve sizlere şerefim üzerine yemin ediyorum ki, birçok hizmet yapmamıza rağmen en anlamlı ve en gurur verici hizmetimiz bu güreşçilerimize verdiğimiz destektir. Sadece Türkiye de değil. Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’nin birçok yerinde Süloğlu Güreş Takımı bizleri temsil ediyor. Bu başarı tabi ki de sadece bizlerin değil. Bu başarının en büyük sahibi siz anne babalarsınız. Çünkü böyle sporu seven ve bunun bilincinde mücadele eden evlatlar yetiştirdiğiniz için en büyük başarı sizindir. Tabi bu başarı tüm Süloğlu’nundur. Başta Kaymakamlığımız, Gençlik Spor Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte herkesin katkısı bulunmaktadır. Emeği geçen tüm kurumlarımıza, siz değerli ailelerimize ve ciddi emekler veren Taner Hocamıza teşekkür ederiz’’ dedi.

Türk Bayrağı Eşliğinde Yürüyüş

İlçe girişinde davullar ve zurnalarla karşılanan sporcular açılan Türk Bayrağıyla birlikte ilçe merkezine kadar yaklaşık 250 kişiyle birlikte yürüdüler. Yürüyüş sonrası hep bir ağızdan İstiklal Marşı söyleyen vatandaşlar, davullar ve zurnalar eşliğinde şampiyonluğu kutladılar. Şafak Mahallesi Muhtarı Turhan Akgül yaptığı açıklamada;“ bu ilçemizin gururudur. Bugün çok mutluyuz, emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah Süloğlu’nun ismi daha da duyulacak ve başarılar sağlayacaktır’’ dedi.

566 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3475
EURO 6,1008
BIST 95.411,49
ALTIN 222,2369

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle