Hoşgeldiniz  

‘Ulaşılabilir vekil’ adayları

admin | 18 Haziran 2018 | BÖLGE, Siyaset, yaşam A- A+

Hafta sonu yapılacak seçimler öncesinde AK Parti Edirne İl Teşkilatı’nda ziyaretler hız kesmeden devam ediyor. Önce Ticaret Borsası’nı ziyaret eden partililer daha sonra sırasıyla Trakya Birlik, Tarım İl Müdürlüğü ve Tapu ve Kadastro XIV. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

                Ziyaretlerde geçmiş ve şimdiki dönem milletvekillerine ulaşma konusundaki zorluklar AK Partili adaylara iletilirken, AK Partili adaylar da, “Biz bu bölgenin evladıyız. Telefonlarımız hemşerilerimize 24 saat açık olacak. Sorunları ile tek tek ilgileneceğiz” dediler.

24 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlere 4 gün kala AK Parti Edirne İl Teşkilatı tarafından seçim çalışmaları sürüyor. AK Parti Edirne İl Başkanı Nesim İba önderliğinde Milletvekili adayları Fatma Aksal, İlyas Akmeşe, Erdem Güyümgüler ve parti teşkilatı üyeleri, kurum ve kuruluşları ziyaret ederek seçimlerde partilerine ve kendilerine destek istedi.

Öncelikle Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret eden partililer, borsa yönetim kurulu başkanı Özay Öztürk ve borsa meclis başkanı Fedai Canım’ı ziyaret ettiler. Milletvekili adayları Edirne’nin Ankara’da daha güçlü olması için AK Parti’den en az 2 yada 3 vekilin olması gerektiğini hatırlatırken, meclis başkanı Fedai Canım da, geçmiş ve şimdiki milletvekillerine atıfta bulunarak, “Umarım ulaşılabilir bir vekil olursunuz. Geçmiş ve şimdiki dönem vekillerimize ulaşmak görüşme konusunda muzdaripiz. Bir tek Necdet Budak vekilimiz vardı AK Parti’den. Sadece ona ulaşmak mümkün oluyordu. Her bayramda seyranda herkese dokunurdu. Sizlerden de iyi dokunuşlar bekliyoruz. Bu düşünce sadece benim değil halkın düşüncesi ” dedi. Konuyla ilgili konuşan AK Parti Milletvekili adayı Fatma Aksal’da, “İnşallah geçmişte kalan bazı vekillerimiz gibi bizde iyi anılmak istiyoruz. Bir İlhami Ertem gibi, bir Mehmet Müezzinoğlu gibi. Her ilçede her köyde gidiyoruz bunları duyuyoruz. Kim böyle arkadan iyi anılmak istenmez ki? Bu yüzden bizde vekil olduğumuzda ilimiz için kalıcı ve güzel şeyler yaparak iyi anılmak istiyoruz. Allah iyi hizmetlerle anılmayı nasip etsin” diye konuştu.

   AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı İlyas Akmeşe de, “Bizi bilen tanıyan insanlarsınız. Bu bölgenin çocuğuyuz. Bu soruları CHP’den gelen vekillere sorsanız eyvallah deriz. CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nu Edirne’de bulma şansınız yok. Vekil olmadan önceden yoktu, vekil oldu yine yok. Erdin Bircan zaten İstanbul’da yaşıyor. Ama bizim öyle bir şansımız yok. Vekil olsak da olmasak da buradayız. Bize ulaşamama gibi bir derdiniz olmayacaktır” dedi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk de ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, başarı ve hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Trakya Birlik ziyaret edildi

Borsa sonrasında Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eden partililer burada Genel Müdür Hakan Çelen ile bir araya geldiler. Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren partililer daha sonra personeli ziyaret etti. Ziyaretten dolayı memnuniyetine dile getiren Genel Müdür Çelen, “Seçimlerin milletimiz ve memleketimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Grup daha sonra Tarım İl Müdürlüğü ve Tapu ve Kadastro XIV. Bölge Müdürlüğü’ne geçerek oradaki personeli ziyaret ettiler.

50 yoğun bakım açılıyor

     Ziyaretler kapsamında İlyas Akmeşe ve Fatma Aksal, Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu’nu da ziyaret etti. Üniversite hakkında ziyaretçilere bilgiler veren Rektör Tabakoğlu, “Hastanemize 30 tane erişkin, 20 tanede çocuk yoğun bakım olmak üzere toplamda 50 tane yoğun bakım yapılıyor. Bu yoğun bakımlar 3 ay sonra tamamen hazır. Makinalarımız, elemanlarımız her şey hazır. Bakanlık bize 91 tane hemşire verdi. 20 yılda bu kadar eleman alınmamış. 3 ay sonra 127 tane daha eleman geldi. Devletimiz bu hastanenin sıfırlanması için 75 trilyon para verdi” dedi.

Bunun üzerine İlyas Akmeşe’de, “Hükümetimiz halkımıza sağlık konusunda da desteğini sürdürüyor. Bu AK Parti farkıdır. Sağlıkta 2002’den önceki Türkiye yok artık. Sağlıkta devrim yapan AK Partidir. Bugün rahatça tedavi olup ilaç bulabiliyorsak bu AK Parti Hükümetlerinin sayesindedir” diye konuştu.

474 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle