Hoşgeldiniz  

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı

admin | 11 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

10 Kasım 2015 2

 

 

 

 

 

 

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Basın ve İletişim  Birimi  tarafından yapılan açıklamaya göre, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törende saygıyla ve minnetle anıldı.

Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törende, Ulu Önder’in hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’te saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Bayraklar yarıya indirildi. Törene Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Selahattin Kat, Başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Taner Tarladaçalışır,sağlık çalışanları, hastalar ve hasta yakınları katıldı.

10 kasım 2015 1

 

 

 

 

 

 

Valiliğin anma törenine katılan Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Emrah Erten, “Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran Cumhuriyetimizin kurucusu, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Mümtaz bir devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, rahmet ve şükranla anıyoruz.” ifadeleri ile günün anlam ve önemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

10 Kasım 2015 3

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,7679
EURO 6,7050
BIST 98.271,29
ALTIN 228,1485

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle