Hoşgeldiniz  

Ünlü yazar Yılmaz Özdil, 6. Edirne Kitap Fuarı’nda

admin | 14 Ekim 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, yaşam A- A+

Türkiye’nin en çok okunan yazarlarından biri olan; kaleme aldığı yazılarla gündem yaratan Yılmaz Özdil “Edirne 6. Kitap Fuarı’na katılarak hayranlarına son kitabı olan “Mustafa Kemal”i imzaladı. Bir an olsun yolundan ayrılmadığımız; ilke ve devrimlerini kendimize rehber edindiğimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir de Yılmaz Özdil’in kaleminden okuyan Edirneliler Yılmaz Özdil’i görebilmek ve imzalı kitabını almak için  adeta mücadele etti.

 

 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan eşiyle birlikte Yılmaz Özdil’i Kitap fuarında ziyaret ederek hoşladı ve imzalı kitabını aldı.  Özdil Gürkan’a imzaladığı kitap’ta “VARLIĞI İLE ONUR DUYDUĞUM DEĞERLİ BAŞKANIM RECEP GÜRKAN” ifadelerine yer verdi.  Yılmaz Özdil’i Edirne’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eden Gürkan; “Edirne 6.Kitap Fuarında bugün “Mustafa Kemal”in yazarı Yılmaz ÖZDİL Edirne’mizde. Hoşgeldin Mustafa Kemal’in askeri..” dedi ve Özdil’e Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı özel bir çerçeve hediye etti.    Bir süre Özdil’le sohbet eden Gürkan daha sonra diğer standları ziyaret etti.

 

Yılmaz Özdil’in kitabını okuyan bir vatandaş; Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabını okudum.
İlk söyleyeceğim şey, “İlk defa insan Mustafa Kemal’i okudum”
İlk başlarda biraz sıkıldım okurken..Ancak 50-60 sayfa sonra sürükleyici bir romana dönüştü. Bu zamana kadar yazılan Atatürk kitaplarında sıkıcı kronoloji ve Atatürk düşmanlarına cevap niteliğinde anlatımlar olurdu. 57 yıllık bir dehanın insanca her yönü açık ve net anlatılmış.
Aşkları, aşık olduğu kadınlar, ona aşık olanlar.. Giyim tercihleri.. Düşünsel dünyası.. Titizliği…
Rakı sofralarında birkaç kadehten sonra gevşeyen dikkatlerin sonunda açılan ağızlardan dökülen cümlelerde etrafındaki herkesi etüt etmesi..
Kurtuluş savaşına varmadan önce stratejik olarak beyin ve düşünce olarak kendini hazırlaması..
Hastalık derecesinde kitap okumaya düşkünlüğü.. Beynini susturabilmek için kitaplara dört elle sarılması.. Geceleri sabaha kadar ayakta olan sabahın ilk ışıkları ile yatıp, birkaç saatlik uyku ile hayat sürmesi, uyku ile hiç arasının iyi olmaması.. Bir dahinin insanca öyküsü.. Sevdim ben..Yılmaz Özdil çok güzel bir iş çıkarmış.. Kütüphanemdeki en seçkin yerini aldı.” Dedi.

 

Edirne’yi  çok sevdiğini ve kendisinde Edirne’nin ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Özdil Kitap Fuarından önce Edirne’de ilk olarak Karaağaç Yolu üzerinde Meriç Kenarında bulunan Emirgan Çay Bahçesini ziyaret etti. Nehir kenarında Edirne’yi seyreden ve Edirne ile ile özlem gideren Özdil, ve Emirgan Çay Bahçesi yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

762 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle