Hoşgeldiniz  

 Firmanızın Tanıtımı için BİZ VARIZ...                              Edirne AJANS Medya Grubu                                       0 284 214 24 04 - 225 00 25

TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN TIKLAYIN

Üretici pazarında en büyük ilgi köy ekmeğine

admin | 28 Aralık 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazar günleri açılan köylü kadınların el emeği ve göz nuru ürünlerinin pazarlandığı üretici pazarında en büyük ilgili köylü kadınların yaptıkları ekmekler görüyor.

Bu ilgi nedeniyle pazara gelen bayanlar satış yerlerinde evlerinde yaptıkları ekmeğe ağırlık veriyor. Alıcıların en çok ekmek talebinde bulunduğunu belirten köy kadınları, “  pazarımıza alışveriş için gelen Edirnelilerin köylerde yapılan ekmeklerin tadını hiçbir ekmekte bulamadığını, onun için hafta sonlarını bekleşip köy ekmeği aldıklarını söylüyorlar. Bu ilgi üzerine pazarda malını satan tüm kadınlarımız diğer ürünlerin yanında ekmek satışlarıma ağırlık verdiler. Yaptığımız ekmekler akşama kadar tükeniyor. Köyde yaptığımız ekmeklerde bizler farklı maya, yaş maya kullanıyoruz. Lezzeti ondan geliyor. Köy ürünlerine ilginin gösterilmesi bizleri mutlu ediyor. Köylü kadınlarının ticari hayata katılmasını ülkemiz açısında da olumlu bir gelişme olarak kabul ediyoruz”  dediler.

 

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 


???????????????????????????????

624 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 3,9347
EURO 4,8300
BIST 117.323,44
ALTIN 166,4749

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©