Hoşgeldiniz  

Üyelerin Geleceği için Damızlık Birliği’nde Şimdi Değişim Zamanı

admin | 11 Mart 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Sağlık, Siyaset, yaşam A- A+

18 Mart 2018 Pazar günü Edirne Ticaret Borsası’nda gerçekleşecek olan Edirne Damızlık Birliği’nin 9. Olağan Kongresinde aday olan Ahmet Turgay ve ekibi il genelinde üye ziyaretlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Gittikleri her yerde üyelerden tam destek görmeye devam eden Ahmet Turgay ve ekibi Damızlık Birliği’nin 18 Mart 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan 9. Olağan Kongresinde seçime beyaz liste ile girecek.

Bugüne kadar üyelerinde yaşadığı sıkıntıları çok iyi bildiklerini, mevcut yönetimin sergilediği tutumla  üyelerine hizmet edemez noktasına gelen Damızlık Birliği’nde Ahmet Turgay ve ekibi ile beyaz bir sayfa açılacağını belirten  Başkan Adayı  Ahmet Turgay; “Birliğimize, Geleceğimize ve yarınlarımıza sahip çıkmak için bu  yola baş koyduk. Bunun için aday oldum. Kimse endişe etmesin. Özlenen Damızlık birliği bizimle beraber, geri gelecek ve üyelerimize en iyi hizmeti vermeye devam edecek.” dedi.

Geçtiğimiz Hafta Lalapaşa bölgesini ve köylerini gezen Ahmet Turgay ve ekibi Damızlık Birliği üyeleriyle bir araya gelerek sorunları konuşup çeşitli istişarelerde bulundular.  Turgay ve ekibi daha sonra Lalapaşa Ziraat Odası Başkanı Secaattin Uyur’u makamında ziyaret edip, Lalapaşa’daki üreticilerin sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Süloğlu ilçesine bağlı köyleri de gezen Turgay ve ekibi, Keramettin köyü’nde Muhtar Erdoğan Uzun, köy sakinlerinden Mehmet Uzun ve Damızlık Birliği üyeleriyle sohbet edip, onlardan destek istediler. Üyelerin gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyan Ahmet Turgay ve ekibi; Biz bu yola girdiğimiz andan itibaren sağ olsun üyelerimizin büyük bir çoğunluğu bizi yalnız bırakmadı. Desteklerini her zaman dile getirdiler.  Mevcut yönetimde bir yorgunluk var. Bakın  Edirne Damızlık Birliği yönetiminde bende vardım. Fakat gelinen noktada istediğimiz doğrultuda hareket edemedik. Yani çoğunluk zaten yönetimin elindeydi. O yüzden o gruptan ayrılmaya karar verdik ve bizler yeni bir yönetim oluşturup bu göreve talip olduk.

ET ve ET ürünleri satmak için zorda olan Birliğe kim Hayvan verir?

Mevcut Başkan geçtiğimiz günlerde düzenlediği Basın toplantısında “ET ve ET ürünleri satış reyonu”   açacağını ama bizim bunu engellediğimizi söylemiş. Arkadaşlar gerçekçi olmak lazım. Hangi parayla nereye reyon açacaksınız. Personelin ödenmeyen maaşları var. Siz önce  bunları ödeyin. İşçinizin hakkını vermiyorsanız, size ET REYONU için kim hayvan verir. Hangi bütçeyle bu reyonları açıp içine et koyup satacaksınız? Önce Damızlık Birliği kendi içinde ekonomik olarak güçlenmesi lazım. Bırakın bu ET REYONU dükkanını açmayı, onun kirasını ödeyecek para bulamazsınız.  Biz kimseyi engellemedik. Bakın engel olsaydık şu anda “ET SATIŞ REYONU” içinde Keşan’da yer kiralayamazdınız. Şu anda bu iş için Edirne’de Kiralanan ve boşa kira ödenen dükkan var.  Biz Sadece o  dönemde doğruları söyledik.  Bakın Damızlık Birliği’nde özgüven kalmamıştır. Yönetim kendi içinde sorun oldu. Personel ve üyelerin güveni kayboldu. Kimse merak etmesin. Bu Birliği olması gereken yere hep beraber getireceğiz. ” dedi.

Gittikleri her yerde üyelerden tam destek alan Beyaz Liste ile seçime girecek olan Ahmet Turgay ve ekibi, büyük bir moralle gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

 

601 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,3951
EURO 6,0924
BIST 89.785,60
ALTIN 214,0470

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle