Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün en büyük eserim diye ifade ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92.Yılını kutluyor olmanın büyük coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz.

Enis İŞBİLEN

 

 

 

 

 

 

 

Çok zor şartlarda verilen hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ardından 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 92.yılını yine büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirten İşbilen, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. “ sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, 92 yıldır olduğu gibi bundan sonra da korunup kollanarak sonsuzadek yaşatılacaktır. Bizlere ve her yeni nesile düşen görev; Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar geçen zorlu süreci, her türlü yokluk ve zor şartlar altında hürriyet ve bağımsızlık için verilen o büyük mücadeleyi unutanlara hatırlatır şekilde nesilden nesile yaşatılmasını sağlamaktır. Ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet, Türk Milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Atatürk’ü ve  silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anarken, Cumhuriyetimizin 92. yaşına ulaşmasının gururu ve kıvancı ile tüm  hemşehrilerimi 29 Ekim Perşembe günü saat 19:00’da Belediyemizce organize edilen ‘BÜYÜK CUMHURİYET’ yürüyüşü etkinliğimize bayrakları ellerinde davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum, dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz