Hoşgeldiniz  

Uzunköprü Gençlik Merkezi’ne Oğuz Arda Sel’in adı verildi

admin | 31 Temmuz 2018 | BÖLGE, Genel, SPOR, yaşam A- A+

Tekirdağ’daki tren kazasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’in adı, ailesinin talebi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Uzunköprü Gençlik Merkezi’ne verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende; Oğuz Arda Sel’in başarılarla dolu öz geçmişi okundu. Daha sonra Oğuz Arda Sel’in fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılış kurdelesini anne Mısra Öz, Edirne Valisi Günay Özdemir, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız,  Edirne Milletvekilli Fatma Aksal ve yakınları birlikte kesti.

Edirne Valisi Günay Özdemir gazetecilere yaptığı açıklamada, Sel’in adının Uzunköprü’deki gençlik merkezinde yaşatılacağını ifade ederek; Genç kardeşimiz Arda’yı kaybettiğimiz zaman biz de çok üzüldük. Dedesinin Uzunköprü’deki gençlik merkezine Arda’nın isminin verilmesi için Cumhurbaşkanımızdan bir talebi olmuştu. Cumhurbaşkanımız aileyle görüşmüştü. Biz de Cumhurbaşkanımızın emirlerini bir an önce gerçekleştirdik. Şu anda da ismini ilçemizde yaşatıyoruz. Arda, futbolla sporla ilgilenen, Atatürk’ü, bayrağını, hayvanları çok seven bir çocuktu. Bunu sergideki fotoğraflarda da gördük. Günümüzde ihtiyaç duyulan ve gençlerimize örnek olacak bir çocuk. Bu spor merkezi gelecek gençlere, spor sevgisini, insan sevgisini, hayvan sevgisini, özellikle Atatürk sevgisini, ülke ve bayrak sevgisini aşılayacak dedi.

Edirne Valisi Günay Özdemir açılışın ardından yine tren kazasında hayatını kaybeden Gülce Dikmen, Özge Nur Dikmen ve Sena Köse’nin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

 

 

 

597 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle