Hoşgeldiniz  

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı

admin | 19 Kasım 2015 | BÖLGE, Genel A- A+

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (1)

 

 

 

 

 

 

Uzunköprü’müzün düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü etkinlikleri erken saatlerde yapılan program ile başladı. Şehitlikte yapılan programla başlayan etkinlikler Şehitlik Anıta çelenk sunulmasının ardından ilçede bulunan şehitlik mezarları gezilerek dualar edildi. Kutlama programı Cumhuriyet Meydanında yapılan tören ile coşkulu bir şekilde devam etti. Sırası ile Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen’in günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. İşbilen konuşmasında şunları kaydetti, “ Uzunköprü’müzün düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümünü kutluyoruz. İlimiz ve ilçelerimizin düşman işgalinden kurtulduğu bu günler; ulusal dayanışma ve bütünleşmeyi, bir millet olma sevincini ve hep birlikte tek hedefte birleşerek, ulusal onurumuzu koruma erdemini yaşadığımız tarihi günlerimizdendir.

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

Türk askeri, Milleti ile birlikte, büyük bir azim ve fedakarlıkla Kurtuluş mücadelesini başarmıştır. Yüz binlerce şehit, bir o kadar da gazi ile kazanılan Kurtuluş mücadelesi, o günden sonra Türk Milletinin direnci ve inancı ile hangi koşullarda neleri yapabileceğinin kanıtı olarak tarihe geçmiştir.

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (5)

 

 

 

 

 

 

 

Genç nesiller, hepimiz, atalarımızın güç koşullarda başlattığı ve zaferle sonuçlandırdığı, Milli Mücadelemizin hatırasına sahip çıkmalıyız. Yokluklar içerisinde savaşan asil ecdadımız, önce milletimizi tek çatı, altına toplamış; sonra da eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu destan Türk ulusunun varlığını, gücünü, büyüklüğünü, özgürlük ve bağımsızlık yolundaki sarsılmaz inancını ve kararlılığını bütün dünyaya göstermiştir.

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (13)

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzunköprü’müzün düşman işgalinden Kurtuluşunun 93. yıl dönümünde, Milli Mücadele yıllarında kanıyla, canıyla bağımsızlığımızın bedelini ödeyen ve bugün Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında özgürce yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum.

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (11)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Bandosu, Edirne Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Havsa Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Folklor ekibi gösterileri ardından, kortej geçişleri yapıldı. Ali Çıtak ve Ümit Soydaner’in”Uzunköprü” konulu sergisi açıldı. Aynı günün akşamı Adalet Meydanında Oya Pınar ve Gamze Göçmen’in solist olarak katıldığı kurtuluş konseri yapıldı.

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (6)

 

 

 

 

 

 

 

KURTULUŞ SAVAŞI ŞEHİT VE GAZİLER ANISINA MEVLİD

Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerimiz için merkez Muradiye Camii’nde mevlid okutuldu

Uzunköprü Belediyesi tarafından Merkez Muradiye Camiinde Kurtuluş Savaşı şehit ve Gazileri anısına mevlid okuttu.

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Kosova’dan Uzunköprü Belediye Başkanlığının daveti üzerine gelen hafız Daut Lezi ve Hafız Nevzat Sundo 7 değişik makamda mevlid okudu. Mevlide Uzunköprü halkı büyük ilgi gösterdi. Camide el açarak Kurtuluş Savaşı şehit ve gazileri için dua etti.  Mevlit sırasında 3.000 adet mevlit şekeri dağıtıldı.

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (2)

 

 

 

 

 

 

 


Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (4)

 

 

 

 

 

 

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (7)

 

 

 

 

 

 

 

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (8)

 

 

 

 

 

Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (10)

 

 

 

 

 

 


Uzunköprü’nün kurtuluşunun 93. yıl dönümü kutlandı (12)

2485 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle