23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle Edirne Valisi Ekrem Canalp yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edişinin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı VALİ-MAKAM-FOTOGRAF-EKREM-CANALP.jpeg

TBMM’nin açıldığı günü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Küçük Hanımlar Küçük Beyler; Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek, Ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz” diyerek ülkenin geleceğinin çocuklarda olduğunu vurgulamıştır.

Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayram olan 23 Nisan, yarının karar vericileri çocuklar arasında dostluk, sevgi ve saygı duygusunun aşılanmasını sağlayan bir mayadır. Ülkemizde tüm dünya çocukları buluşurken; bizlerde bu sene 10. Balkan Çocuk Şenliğinde, Balkan ülkeleri ve çevre illerden çocuklarımızı ilimizde ağırlayacağız. Bu bayram vesilesiyle; her zaman ifade ve iddia ettiğimiz gibi Edirne’nin Balkanların barış, ekonomi ve kültür başkenti olma hedefine çocuklarımızla birlikte emin adımlarla yürümekteyiz. Dünyada ve bölgemizde barışın temelini, geleceğimiz olan çocuklarımızla, Atamızın tüm çocuklara armağan ettiği bu bayramla attık ve atmaya devam ediyoruz.  

Bu duygu ve düşüncelerle; TBMM’nin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kurtuluş mücadelesi uğrunda can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm dünya çocuklarının ve ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz