Hoşgeldiniz  

Vali Özdemir, “Kapıkule’de incelemelerde bulundu”

admin | 01 Ağustos 2018 | BÖLGE, ekonomi, Genel, turizm, ulaşım, yaşam A- A+

Edirne Valisi Günay Özdemir, Kapıkule Sınır Kapısında incelemelerde bulunarak Edirne Valiliği, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile kurulan Edirne tanıtım standını ziyaret etti. Vali Özdemir incelemelerinin ardından VIP salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

Yaz tatillerini geçirmek üzere anavatana gelen gurbetçilerle de sohbet eden Vali Özdemir,  “Öncelikle burada çalışan arkadaşlarımıza ve gurbetçi hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Çünkü onlar da anlayışla bu işi devam ettirdiler. Geçen yıllarda tedbirler alınmıştı. Görevlilerin artırılması, sistemin hızlandırılması, e-kayıt, kamera, plaka tanıma gibi birçok sistem devreye sokuldu. Bu yıl Temmuz ayında 727 bin vatandaşımız geçiş yaptı. Geçen yıl Temmuzda bu sayı 616 bindi. Böyle olmasına rağmen herhangi bir şekilde yığılma ve yoğunluk görmedik. Bu da bizim bu bölgede iyi tedbir aldığımızın göstergesi. İnşallah bundan sonra da Ağustos ayında dönüşler başlayacak. Ona göre de geçen yıllardaki tecrübelerimiz ve alınan tedbirlerle iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz. Bu yıl yurt dışından gelen vatandaşlarımıza Edirne’yi de tanıtmaya çalışıyoruz. Edirne’deki tarihi ve turistik yerleri, alışveriş merkezlerini tanıtarak, kentte dinlenmelerini sağlıyoruz. Esnaf bu konuda memnun. Bu da bizi sevindiriyor. Hem esnaf memnun hem de şu anda gelen misafirlerimiz memnun” dedi.

Vali Günay Özdemir, turizmle ilgili çeşitli tedbirler alındığını dile getirerek; “İlk geldiğimde turizm konseyini topladık, problemleri tespit ettik. Problemlerin çözümüyle ilgili zaman zaman bir sürü uygulamalara başladık. İl merkezinde üç tanıtım merkezimiz var. Selimiye’de, Kapıkule’de, Pazarkule’de tanıtım merkezi kurduk. Böylelikle Edirne’yi daha iyi tanıttığımızı düşünüyoruz. Turizm anlamında da Edirne’ye çok iyi bir avantaj sağladığımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Temmuz ayında 727 bin vatandaşın Türkiye’ye giriş yaptığını hatırlatan Özdemir; “Bir ay içerisinde ciddi bir artışımız var. Biliyorsunuz 16 Temmuz’da da bir rekor kırmıştık, 37 bin civarında girişimiz vardı. Her yıl bu rekorlarımızı kırıyoruz. Bulgaristan’la da çok iyi ilişkilerimiz var. Bu iyi ilişkiler sayesinde Bulgar gümrüğünden de Bulgaristan’daki yetkili kişiler bize ciddi destek sağlıyorlar. İyi bir iş birliği sayesinde bu işi de beraberce götürüyoruz.” dedi.

Edirne Valisi Günay Özdemir, konuşmasının ardından sınır kapısında işlemlerini yaptıran gurbetçilerle sohbet etti, Edirne tanıtım broşürü verdi ve badem ezmesi ikram etti.

Ziyarette, Kapıkule Mülki İdare Amiri Şenol Levent Elmacıoğlu, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak, Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve gümrük yetkilileri yer aldı.

557 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle