Hoşgeldiniz  

Vural: “Köylerimizde su sıkıntısı yaşanmıyor”

admin | 12 Ocak 2018 | BÖLGE, Eğitim, Genel, kültürel, Sağlık, Siyaset, yaşam A- A+

İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği’nden su alan köylerde yaşanan sıkıntının çözüldüğünü, dün yaptığı açıklamada söyledi.

Vural, “Esetçe Sulama Birliği uzun zamandan beri sıkıntılı. 2017 yılında Kasım ayında tamamen tıkandı ve hizmet veremeyecek hale geldi. Yaptığımız çalışmalar neticesinde bu birlikten su alan köyler Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne katıldı. 165 bin TL’lik elektrik borcu Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ödendi. Şu anda köylerimizde su sıkıntısı yaşanmıyor.” dedi.

“KÖYLERİMİZ MAĞDUR OLDU”

Vatandaşların su konusundaki hizmetlerini Keşan Hükümet Konağı’nın 3. katında bulunan birlik bürosundan alacağını dile getiren Adnan Vural, “Sayaç yüklemesi bu bürodan yapılacak. Bundan sonra köylerimiz artık susuz kalmayacak. Esetçe Birliği’ne üye köylerimiz gerçekten mağdur oldu. Esetçe 2. Grubu Köyleri İçme ve Kullanma Suyu Birliği için tavsiye komisyonu kuruldu. Alacakları toplanacak.”

“SAHADA OLMALARI GEREK”

Açıklamasının devamında CHP’li üyeleri eleştiren Vural, “Arkadaşlarımız aylık toplantılar konusunda rutin değerlendirme yapıyorlar. Çıkan kararları okumakla bu işler olmuyor. Sahada olmaları gerek. Bunların hizmet etme derdi yok. Bir eksik varsa, birlikte çalışalım. AK Parti İl Genel Meclisi üyeleri olarak İlçe Başkanımız Hüseyin Boyalık’la birlikte çalışmalara devam ediyoruz.”

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,6883
EURO 6,5248
BIST 94.681,70
ALTIN 223,4356

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle