ZEKİ YAŞAGÖR

 

 

 

 

 

 

Edirne merkez Barutluk Mahalle Muhtarı Zeki Yaşagör mahallede bugüne kadar gündeme taşınıp gerçekleşen hizmetler konusunda yaptığı değerlendirmede,”Barutluk mahallemizde daha önceleri elektrikle ilgili sorunlar vardı. Özellikle voltaj düşüklüğü nedeniyle sıkıntılar yaşıyorduk. Bu konuda olumlu gelişmeler oldu. Mahallemizdeki elektrik kabloları yer altına alınarak, Bu sorunumuz büyük oranda düzelmiş oldu. Mahallimizde trafo sayımız çoğaldı. Bundan böyle  elektrikle ilgili sorunlar yaşamayacağız. Daha önce elektrik tellerinin dışarıda olması nedeniyle sık sık elektriklerimiz kesiliyor elektrik telleri kopuyordu. Mahallemizde Bel-Koop arasında trafiği yoğun bir caddemiz var. Bu yolda elektrik olmaması nedeniyle buradan gidip gelen vatandaşlar geceleri sıkıntı yaşadığını Valimize ve yetkililere ilettik. Bu talebimiz olumlu karşılandı bu yolda elektrik direkleri dikilip aydınlatılması sağlandı. Şimde sorunumuz kalmadı bu konuda emeği geçenlere başta Valimiz Dursun Ali ŞAHİN olmak üzere mahallemiz adına teşekkürlerimizi iletiriz.

Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile birlikte geçen hafta TOKİ konutlarını ziyaret ettik site yönetimiyle görüşmelerimiz oldu. Belediye Başkanımızın TOKİ konusunda projeleri var. Başkanımız bu yeni yerleşim alanını büyük ilgi duyuyor. TOKİ’de pazaryeri sorunu var. Burada 6 bin vatandaşımız yaşıyor alışveriş yapacakları bir yere ihtiyaçları var. İnsanların şehir merkezinde pazara gelmeleri maliyet yaratıyor orada bir pazaryeri tespiti yapıldı. Ayrıca bu semtte kafeterya ve çay bahçesi gibi işletmelerin yapımına başlanacak. Yine burada gençler için spor alanlarının yapılması gündeme geldi. Bu konuda belediyemizin proje çalışmaları devam ediyor. Bilindiği gibi  günden güne gelişen mahallemiz Edirne’nin 3. Büyük mahallesi oldu. Konumu itibariyle gelişmeye uygun bir mahalle. Mahallede turuzm ve otelcilik inşaatı var bu da mahallemiz açısından güzel bir gelişme. Mahallemizin en büyük sorunu otopark sorunu bu yönde çok şikayet alıyoruz. Ne yazık ki bu konuda olumlu bir gelişme yok. Bu ihtiyacın giderilmesi için mahalle sakinlerinden de destek bekliyoruz.Otopark olabilecek yer sağlayamadık. Bizim bir de Kıyık çıkışında Tuzcular,benzin istasyonu ile TOKİ kavşağı özellikle sesai saatleri içinde bu kavşakta yoğun trafik var. Bu kavşakta trafik kazaları gündeme geldi. Buraya ışıklı trafik sisteminin kurulmasını istiyoruz. Bu konuda yetkililerden sonuna el atmalarını bekliyoruz. Yollara sabit radar sistemi konuluyor. Sürücülerimiz  radarlar nedeniyle trafik kurallarına daha duyarlı davranacak. Bu sistem için Edirne pilot bölge seçildi. Bu radar sisteminin devreye giermesi ile trafik sorununun kısmen de olsa çözümleneceğini umuyoruz. Bu arada mahallemizde TREDAŞ çalışmaları sona erdi.  Bu işlerin yapılması sırasında yollar kazıldı. Yolların yapılması için TREDAŞ’ın Edirne belediyesine bir ödeme yapması gerekiyor.kış şartları gelmeden yollarımızın yapılmasını bekliyoruz. Öyle sanıyorum aralık ayında yolların yapılmasına başlanacak bu konuda halkımızdan yakınmalar var.

Mahallemizde daha önceleri sık görünen hırsızlık olaylarında  büyük azalma oldu. Buna güvenerek emniyet önlemlerini azaltmamak gerekir. Bilindiği gibi önümüz kış bu aylarda hırsızlık vakalarında artış olabilir. Emniyet yetkililerimizden bu durumu dikkate almalarını bekliyoruz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz