Hoşgeldiniz  

“Yaşam AVM” YAŞAM’a Savaşı Veriyor

admin | 06 Aralık 2013 | BÖLGE, Genel, kültürel A- A+

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / [email protected]
 

Trakya Üniversitesi’nin bir önceki dönemin rektörü Prof. Dr. Enver Duran tarafından yapılmasına karar verilen ve geçtiğimiz Ağustos ayında hizmete açılan “Trakya Üniversitesi yaşam merkezi AVM”de faaliyet gösteren 40’a yakın esnaf, ücretli otopark uygulaması nedeniyle zor günler geçiriyor.

ÜNİVERSİTE YAŞAM MERKEZİ AVM (1)

Edirne’nin modern ve adeta bacasız fabrikası olarak tanımlanan yaşam merkezi’nden alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar araçlarını Üniversitenin Ücretli otoparkına park etmek zorunda kalıyor. Başlangıçta ilk 30 dakikası ücretsiz olan otoparkta süre, gelen tepkiler üzerine 10 dakika daha uzatılmış ama sorun çözümlenmemiş. Gazetemize açıklama yapan vatandaşlar; Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’ün bu soruna çare bulmasını istiyor.

ÜNİVERSİTE YAŞAM MERKEZİ AVM (3)

“AVM yanında bulunan yere daha önce araçlarımızı park edebiliyorduk. Ama şimdi Üniversitenin güvenliği sürekli bizleri ikaz ederek araçlarımızı ücretli otoparka çekmemizi söylüyorlar. Hâlbuki AVM yanında araçlarımızı park edecek yerler var. Ücretli otoparka girdiğimizde AVM’ye gidene kadar zaten 10 dakika geçiyor.

ÜNİVERSİTE YAŞAM MERKEZİ AVM

Alışveriş yapmamız veya bir yemek yememiz 40 dakikayı buluyor. Mecburen ücret ödemek zorunda kalıyoruz. Bölgenin en Büyük Hastanesine YAŞAM MERKEZİ yapılıyor. Ama alışveriş yapacak müşterilere sanki buraya alışveriş yapmasınlar diye zorluklar çıkarılıyor.” dediler.

ÜNİVERSİTE YAŞAM MERKEZİ AVM (4)

Öte yandan Üniversite’nin Yaşam Merkezi’nde faaliyet gösteren esnaflar da artık iş yapamaz durma geldiklerini belirterek, Bir yıllık kiramızı peşin ödedik. Burası bizim geçim kaynağımız. Buradan alışveriş yapacak olan müşterilerimizin araçlarını Üniversite yönetimi AVM yanına park ettirmiyor. Müşterilerimizin ücretli otoparka araçlarını park etmeleri isteniyor. Gördüğünüz gibi sürekli güvenlik burada nöbet tutuyor. Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bu uygulama neden burada mevcut. En kısa zamanda sorunun çözülmesini istiyoruz” dediler.

ÜNİVERSİTE YAŞAM MERKEZİ AVM (5)ÜNİVERSİTE YAŞAM MERKEZİ AVM (2)


 

 

 

 

Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

DOLAR 5,6883
EURO 6,5248
BIST 94.681,70
ALTIN 223,4356

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Bu sitede yayınlanan haberler izin alınmadan yayınlanamaz. Kaynak gösterilemez Edirne Ajans Medya Grubu 2013©
Reklamı Gizle