2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni nediyle Edirne’de Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı adli-yıl-edirne-barosu-alper-pınar-2.jpg


Buradaki törene Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Başsavcı vekili Eşref Çağdaş Bal Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Yaldız, İdare Mahkemesi Başkanı Yaşar Erdem, Edirne Baro Başkan Av. Alper Pınar, Hakim ve Savcılar ile birlikte Edirne Barosu Avukatları katıldı.

Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Edirne Barosu Başkanı Av. Alper Pınar; “2019-2020 adli yıl açılışı nedeniyle düzenlenen törene hoş geldiniz. Hepinizi şahsım ve barom adına saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Öncelikle, savunma ve hak arama özgürlüğünün yılmaz savunuculuğunu yaparken ebediyete intikal etmiş olan avukatlara, adalete ulaşma noktasında birlikte hareket ettiğimiz hakim ve savcılarımıza ve adalet personelimize Allah’tan rahmet diliyorum. Adalet, hakkında insanlık tarihinden bu yana söz yazılan, insanların, toplumların ve devletlerin içselleştirmek zorunda olduğu bir duygudur. Adalet, Kutadgu Bilig de de aynı kavramlara işaret eder, Cicero’nun meşhur savunmasında da.. Adalet, insanın özünde ve ruhunda yaşar. Bizler, Adaletin, hakkın yanındayız. Halkımızın yanındayız, Hukukun yanındayız, Hukuk devletinin yanındayız ve bu kırmızı çizgilerden asla taviz vermeyiz. Sizleri, yeni adli yılda da bu ilkelere sahip çıkmaya, bu uğurda mücadele etmeye, tüm zor koşulların üstesinden gelerek, adaleti, adil yargılanma ilkesinden ayrılmadan, en makul sürede bulmaya davet ediyorum. Yeni adli yıl kutlu olsun. Hayırlı olsun.”dedi.