BOTAŞ’ın ilan ettiği toptan satış fiyatları kapsamında, konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatında yüzde 14.97 oranında yapılan zam 1 Eylül 2019 Pazar gününden itibaren uygulamaya geçti.
Doğalgaz’a 1 Ağustos’ta %14,97 zam yapılmıştı.
Bir ay geçti %14,90 zam daha yapıldı.
Aslında 1 ay öncesine göre %32 zam.
“İndirim Sözü verilmişti”
Seçim öncesinde İ.B.B. Adayı Binali Yıldırım tarafından seçim kampanyasında verilen sözlerde Doğalgaz’a kış ayı boyunca % 10 indirim yapılacağı müjdesinin verildiğini kaydeden vatandaşlar bu zamlarla adeta şoka girdik. Bu kış hepimiz için zor geçecek dediler. Yerel seçim sürecinde “Ne dediysek Yaptık” sloganıyla İ.B.B Adayı Binali Yıldıırım’ın 3 ay önce kendi konuşmasının yer aldığı tanıtım filminde “Biz halden anlarız. Kışın içinizi ısıtacak bir müjdem var. Doğalgaz bütün evlerde yıl boyunca % 10 daha ucuz olacak” demişti. Aradan geçen kısa zaman içinde Doğalgaza yapılan ikinci zam bize soğuk duş etkisi yarattı. Bu kış Doğalgaz yerine soba kurup kışı geçirmeyi düşünüyoruz. Yeter artık beyaa… Bu zamlar sona ersin artık. Yetkililerden bu yapılan ikinci zammın geri çekilmesini talep ediyoruz.” dediler.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı doğalgaz.jpg


1 ayda Doğalgaz’a %32.1 zam geldi.
Bir ay içerisinde %32,1 zamlanan Doğalgaz zammı, vatandaşları kara kara düşündürmeye başladı. Geçen kış 300 tl gelen bir faturanın bu kış 400 TL geleceğine dikkat çeken vatandaşlar, “Elektrik %15+15 Zam, Doğalgaz %15+14,98 Zam, Çay’a %15 +15 Zam, Şeker’e %15+ 16 Zam, Benzin ve Mazot’un zam oranlarını artık takip edemez olduk. Bu zamların artık sona ermesini istiyoruz” dediler.