Yılın ilk cumasında Sezai Baba Cami'si doldu taştı (2)

 

,

 

 

 

 

Bir süre önce onarımı tamamlanan, üç bakan tarafından törenle açılan, Sezai Baba Türbesi ve camisi ziyaretçi akınına uğruyor.

Yılın ilk Cuma günü Sezai Baba Camisi büyük ilgi gördü.  Burada namaz kılmak isteyen cemaatle doldu taştı. Restorasyon sonrası camide ısıtma sisteminin yapılması ,çevre düzenlemesi yapılması sonucu ziyaretçi sayısında artış oldu.

Yılın ilk cumasında Sezai Baba Cami'si doldu taştı (1)

 

 

 

 

 

 

Sezai Baba türbesi için yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçinin geldiğini belirten Bostanpazarı Mahallesi sakinlerinden Hayrullah Dalar tarihi Sezai Baba Türbesi ve Camii’nin restore edilmesinden sonra ziyaret sayısının arttığını belirterek, “ Cami şu anda çok düzenli oldu.  Camiye gelenler rahat bir ortamda ibadetlerini yapıyor. Caminin düzenli olarak bakımı yapılıyor. Hasan Sezai Hazretlerini ziyaret etmek amacıyla başka illerden her gün en az iki otobüs geliyor. Hasan Sezai Hazretleri Türkiye’nin her yöresinde biliniyor, onun için onarılmasından sonra ziyaret sayısında büyük artış görüyoruz. Gelen ziyaretçiler bizleri de mutlu ediyor” dedi.

Yılın ilk cumasında Sezai Baba Cami'si doldu taştı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Yılın ilk cumasında Sezai Baba Cami'si doldu taştı (4)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz