Yönetici ve ateşçi bilgilendirme semineri yapıldı (4)

 

 

 

 

 

 

Kış aylarının yaklaşması nedeniyle ETSO’da yapılan toplantıda yönetici ve Ateşçi Bilgilendirme Semineri yapıldı. Seminere Edirne Belediye Başkana Yardımcısı Selçuk Çakır, Edirne makine Mühendisleri Odası Başkanı Yaver Tetik ve yönetim kurulu üyeleri, Okul ve site yöneticileri ile kaloriferciler katıldı. Toplantıda konuşan Yaver Tetik, Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesince ortaklaşa düzenlediği katı yakıtlı kazan yakma sistemleri ve asansör güvenliği konularını gündeme getireceklerini belirterek, “hava kirliliği dünya genelinde özellikle endüstriyel tesislerde, konutlarda ısınma amaçlı yakıt tüketiminden ve motorlu taşıt egzozlarından kaynaklanıyor. Hava kirliliğinin başta insan sağlığı olmak üzere görüş mesafesi, materyaller, bitkiler ve hayvan sağlığı kısacası şehrin üzerinde sayısız olumsuz etkileri bulunmaktadır. Hava kirliliğinin sanatsal ve mimari yapılar üzerinde de tahrip edici etkisi bulunmaktadır.

Yönetici ve ateşçi bilgilendirme semineri yapıldı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HAVA KİRLİLİĞİ SAĞLIK VE İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN ZARARLI

Bu nedenle hava killiliği hem insanların sağlığı açısından hem de ekonomik açıdan sarar içermektedir. Hava kirliliğinin önlenmesi ile ilgili ülke genelinde kömür kalitesini arttıracak işlemlerin uygulanması, doğal gaz kullanımının yaygınlaştırılması merkezi ısıtmayı teşvik, kalorifercilerin eğitimi ve binaların ısı izolatörü gibi önlemler alınmaktadır.

Yönetici ve ateşçi bilgilendirme semineri yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

ASANSÖR BAKIMLARI ÖNEMLİ

Çağdaş yaşamın gereği, inşa edilen çok katlı binalardaki konut veya işyerleri için kurulması zorunlu olan asansörlerin kullanımı dikkat istediği  gibi, bunların bakımı, denetimi standartlara uygun olması güvenlik şartlarının sağlanması da  en azında kullanımı kadar önem taşımaktadır. Temiz bir Edirne için yola çıkan odamız asansörlerin kullanımı ile ilgili Edirne Belediyesi ile ortaklaşa çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Yönetici ve ateşçi bilgilendirme semineri yapıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Yönetici ve ateşçi bilgilendirme semineri yapıldı (1)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz