???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

ETSO yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, son günlerde en önemli gündem konusunun Meriç nehri boylarında kaçak yapıların yıkılması kararı olduğunu belirterek, “DSİ tarafından Meriç Nehri çevresinde taşkın sahasındaki yapılar için yıkım kararı alındığını belirterek, “

Edirne’nin nefes alacak en önemli bölgesi Karaağaç ve nehir kenarlarıdır. Böyle uygulamalarla alınan kararlarla Edirne’nin Edirne halkının piknik yapıp eğlenmek ve stres atmak için geldikleri, yaz günlerinde düğün derneklerini yaptıkları alanları yok etmek istiyorlar.

Bu konuyu enine boyuna araştırmak nereden kaynaklandığını irdelemek lazım. Bu işe önderlik edenlere bakıyoruz son günlerde sesi soluğu çıkmıyor. Bu işe kimler nasıl ve ne amaç güderek bu yola başvuruldu ki daha sonra, buradaki yapıların yıkım kararı alındı.

Bunun sadece DSİ’nin talebi ile olduğu kanısında değilim. Bunun arkasında başkaları vardır.

Bu işten yararlanmak isteyen kimselerin olduğu kuşkusuz. Yalnız böyle bir uygulamaya geçilirse bunun zararını tüm Edirne halkı görecektir.

Bu binaların yıkımından Edirne’de iki ve üç kişi mutlu olacak. Mademki 110 milyon lira ödenerek bu kanal yapıldı, Yapılma amacının ise taşkın sahalarının su taşkınlarından önlenmesi olduğuna göre, Karaağaç çevresinde kamuya açık Edirnelilerin faydalandıkları yerler için neden yıkım kararı çıkıyor. Bu kanalın açılması için bir sürü yer istimlâk edildi.  Yüz milyonlarca lira para harcandı.  Nehir çevresine taşkınlar önlenemeyecekse o zaman kanalı ne amaçla yapıyorsun.

???????????????????????????????

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BU YIKIM  KARARININ ARKASINDA KİMLER VAR ? 

Eğer taşkınlar önlenecekse bu yerlerin yıkım kararını niye alıyorsun. Yapılan proje ile taşkın kararının önlenmesi amaçlanıyor. O halde neden bu yerler yıkılacak. Bu işin Edirne’de bir iki mimarı var.

Onlar bu işi gündeme taşıyorlar. Böylece insanların ekmeği ile oynamak istiyorlar. Kamuoyunun bu konuda duyarlı olması bu işin arkasında kimlerin olduğu kimlerin bu işten nemalananlarının iyice araştırılması gerektiği inancındayım.

BU KONUYU KİMLER GÜNDEME GETİRDİ

Buradan şunu sormak istiyorum. Bu işte ilk olarak DSİ’ ye, Valiliğe şikayette bulunanlar kim onların ortaya çıkması lazım. Bu işi yapan şantajcılar mı yoksa sıradan vatandaşlar mı bu talepte bulundu. İnsanlardan şantaj amaçlı para talebinde bulunacaksın, vermediği zaman da gidip şikâyet edeceksin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz