RYS Otelinde düzenlenen toplantıda Zorlu Enerji Gurubunun yeniden yapılandırdığı, Türkiye’de bir enerji şirketi tarafından yürütülen ulusal içerikli bir enerji eğitim projesi olan” Enerjimiz Çocuklar için” projesi gerçekleştirildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan Gazdaş Trakya Bölge Müdürü Tamer Aksakal ve GAZDAŞ Edirne Müdürü Cumhur Pekdemir’in katıldığı toplantıda ilk olarak söz alan, Aksakal Zorlu Enerji Gurubu olarak ticari faaliyetlerin yanında toplumun yararına olacak konuları destek sağlıyoruz. Bu amaçla başta sürdürülebirlik çevre enerjinin bilinçli ve doğru kullanımı gibi konulara özel önem veriyoruz.

Zorlu enerji gurubundan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Yarının güvencesi olan çocuklarımızın yarın daha temiz huzurlu bir ortamda yaşaması amacındayız. Enerji ihtiyacının arttığı enerji kaynaklarının sınırlı olduğu günümüzde Çocuklarda enerji bilincini geliştirmek amacıyla “ Enerjimizi Çocuklar için” projemizi genişletiyoruz.

 OYUNLARLA PROJE ANLATILIYOR 

Çocuklara kendi dillerinden mesajlar vermek o mesajları kavramalarını sağlamak çok önemli. Bunu Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Valimizin desteği ile başarmak istiyoruz.

Zorlu enerji gurubundan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi (7)

 

 

 

 

 

 

 

Bu amaçla ulaşılan her okula kalıcı bir program uygulayarak çocuklarımızla okulda ve çevrede davranış değişikliğine katkıda bulunmaktır.

Projemiz ilerledikçe çocuklarımız enerji kullanımı konusunda bilinçlenecektir.

Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ederim.

Zorlu enerji gurubundan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Dünyada enerji ihtiyacı artarken kaynakların tükendiğini belirterek, “ Yapılan araştırmalar 2030-2050 yılları arasında petrol rezervlerinin tükeneceğini ihtiyacın karşılamayacağı belirtiliyor. Diğer kaynaklar için de bu söz konusudur. Enerji kaynakları tükenmeden insanlık temiz enerji kaynaklarına yönelmek zorundadır. Türkiye Güneş ve Rüzgâr Enerjisi açısından zengin bir ülkedir. Bu enerji kaynakları değerlendirilmelidir. Yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımı yaygınlaştırılmalıdır. Enerji verimliliğini arttırmak kayıpları önlemek çok önemlidir. Enerji tasarrufuna önem verilmeli. Bunun için enerjiyi daha az tüketen araçlar kullanılmalı. Enerjinin verimli kullanılması için verilen mesajların başındayız. “2010 yılından bu yana okullarımızda devam eden enerjimiz çocuklar için projesi “0215-2016 yılında Edirne’de dahil bazı illerimizde sürdürülmektedir.

Zorlu enerji gurubundan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

3-4.SINIF ÖĞRENCİLERİ BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Bu proje ile 3-4 sınıf öğrencilerinin enerji kaynaklarının kullanımı. Enerjinin hayatımızdaki önemi enerji tasarrufu ve çevrenin korunması konularında bilinçlenme sağlanmaktadır. Bu proje ile 180 bin öğrenciye ulaşılmıştır. Bu konuda eğitici eğitimi yapıldı. Daha sonra slayt eşliğinde Esra Çakır “Enerjimiz Çocuklar için” projesi konusunda açıklamada bulundu.

Zorlu enerji gurubundan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi (4)

 

 

 

 

 

 

 

Ardından söz alan Plevne İlkokulu Müdürü Atalay Yüce, okulda yapılan enerji tasarrufu ile ilgili bilgi verdi. 2010 yılanda hayata geçirilen “ Enerjimiz Çocuklar için” projesi kurumsal sosyal proje kapsamında enerjinin yaşamdaki yeri enerji kaynaklarının kullanımı konularında öğrencilerin bilgi düzeyini artırmak amacıyla uygulanan bir proje olduğunu belirten Atalay, “.Bu proje bizim 3-4. Sınıf öğrencilerinde uygulanmaktadır. Bu proje okul oyunları ve benzeri aktivitelerle anlatılmaktadır. “ dedi.

Zorlu enerji gurubundan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından konuşan Plevne İlkokulu Sınıf Öğretmeni Öznur Dağlı, böyle bir konuda görev aldığı için mutlu olduğunu belirterek şunları kaydetti. Bizlere önce bu proje hakkında uzmanlar tarafından bilgiler verildi. Daha sonra oyunların materyalleri okula gönderildi. İki hafta önce bu projeyi uygulamaya başladım. Üç öğrenciye ön test uygulaması yaptım.  Bu konuda eğitici oyunlar ile öğrencilerin konu hakkında bilgilenmelerini sağladık” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan 3. sınıf öğrencileri Betül Büber, Batu Toparlak  Nurduru Önen,Öznur Dağlı enerji konusunda kısa açıklamalar yaptılar.

Zorlu enerji gurubundan “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi (2)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz