1 Mayıs Edirne’de coşku ile kutlandı

admin

1 Mayıs İşçi Bayramını kutlamak için bir araya gelen Eğitim-İş, Büro-İş, Tarım Orman-iş, Genel- Sağlık-İş, Enerji –İş, Tüm-Yerel-Sen, Ulaşım-iş, Atatürkçü Düşünce derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kepir yar Der, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği, Emekli Öğretmenler Derneği, Çömlekakpınarlılar Yardımlaşma Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi, İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği, Liseli Gençler Birliği üyeleri Saat 11.00 de Edirne Belediyesi önünde bir araya geldi.

DSC_4032

Oradan Saraçlar Caddesine Slogan atarak yürüdüler. Burada bir Konuşma Yapan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Edirne Temsilcisi Hikmet Bölükbaşı şunları kaydetti;”1 Mayısın işçi sınıfının emekçinin sermayeye ve hükümetlerin Sermayeden yana Politikalarına karşı Ayrıca emperyalist ülkelerin ülkemiz üzerinde kurmak istedikleri sömürü düzenine karşı mücadelenin yükseldiği, birlik ve dayanışma içinde olunması gereken bir gündür. Kapitalizmin en çok korktuğu şey ezilenlerin ve sömürülenlerin kendisine karşı birlik ve dayanışma içersinde girmesidir.

RECEP  GÜRKAN 1 MAYIS - EĞİTİM-İŞ

Bu nedenle sömürülerini sürdürebilmeleri, ezilenlerin bir araya gelmelerini önlemek için çeşitli politikalar geliştirmişlerdir. Bugün Emperyalizm dünyanın dört bir yanında cirit atmaktadır. Ezilen ulusları birbirine boğazlatarak, akan kan üzerine sermaye oluşturuyorsa, sınıf dayanışmasını param parça ediyorlarsa, emekçilerin 1 Mayıs 1886 tarihindeki sınıf dayanışmasından alacakları çok ders var demektir. 20. Yüzyılda ezilen ulusların lideri olmakla övünen Türkiye nin bugün emperyalizmin Ortadoğu’daki maşası olmakla övünür hale gelmesi oldukça düşündürücüdür”dedi.

 118 total views,  2 views today

Next Post

Prof. Dr. Ahmet Hatipoğlu Hocamız vefat etti

Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, III. Staj Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Rahmi Hatipoğlu  vefat etti. “Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde”  2 Mayıs 2014 Cuma  (bugün) saat 12:00 ‘ da  anma toplantısı yapılacak; Eski Cami’de cuma namazını müteakiben  kılınacak cenaze namazı sonrası, merhum hocamızın naaşı “Edirne Şehir Mezarlığına” defnedilecektir. Edirne Ajans ailesi olarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp