10 gram Bahane ZAM ŞAHANE

admin

200 gr ekmeğin 1,25 Tl’ye satıldığı Edirne’de ekmeğin gramajı 10 gr arttırılarak 25 Kuruş zamlandı.

210 gram ekmek %18 oranındaki zamla 1 lira 50 kuruş olacak. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, fırıncıların talepleri doğrultusunda fiyat belirlediklerini söyleyerek, “zam komisyondan geçti, birkaç gün içinde uygulamaya başlanacak” dedi.

Yapılan araştırmalar neticesinde komşu illerimiz olan Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli’de ekmeğin KG fiyatının en fazla 6,25 TL olduğu, Edirne’de ise 7,14 TL olduğu görüldü. Edirne, Kilogram bazında ekmeğe yapılan 90 Kuruş artışla bölgede 1. sıraya yerleşti.
Yapılan zamma tepki gösteren vatandaşlar, “Bu illerdekiler de fırıncı. Onlar ekmeği ucuza satıyor da bizde niye sürekli zam geliyor. Zam yapmak için ekmeğin gramını 10 gr arttırmışlar. Vatandaş olarak temel tüketim ihtiyaçlarımıza sürekli zam geliyor. Ekmeğe yapılan son zamla artık ekmeğimizi de sınırlı alacağız.” dediler.

Öte yandan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, zam kararının komisyondan geçtiğini, buna göre 210 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 50 kuruş olarak uygulanacağını ifade etti. Cingöz, “Edirne’de ekmeğe zam geldi. Yapılan yönetim kurulu toplantısında, 210 gram ekmeğe 1 lira 50 kuruş olarak komisyondan geçti, bundan sonraki süreçte uygulanmaya başlanacak. abi Valilik veya diğer kurumlar itiraz eder mi etmez mi onu şuan bilemiyoruz. Biz fırıncılardan gelen talepler doğrultusunda fiyat belirleriz. alep önce lokantacılar odasına gelir ve lokantacılar odası bize talebi iletir, biz bunu uyarız ya da onaylarız. Geçen sene en son 6’ncı ayda zammı vermişiz.
Bu 15 ay içinde enerjiye, asgari ücrete ve diğer girdi maliyetleri zamlandığından talep edilen bu zammı onayladık. Komisyondan geçen zam, önümüzdeki günlerde uygulanmaya başlayacak” dedi.

 338 total views,  2 views today

Next Post

Ünlü Klarnetçi Serkan Çağrı’dan Edirne’de Anlamlı Festival

Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) tarafından 25-29 Eylül tarihlerinde bu yıl ilki Edirne’de gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Balkan Müzik Festivali nedeniyle basın toplantısı düzenleyen ünlü klarnetçi Serkan Çağrı festival hakkında bilgi verdi. İlki gerçekleşecek olan  1.Uluslararası  Balkan Müzik Festivali’nin  kurucusu olduğu TRAKSEV’in ilk etkinliği olduğunu ifade eden başarılı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp