10 günlük bayram tatilinin Edirne’ye yararı olacak

admin

EDESOB “ Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı) Emin İnağ,  bakanlar kurulunca kabul edilen 10 günlük  bayram tatilinin Edirne esnaflarına zararı  olmayacağını  hatta yararı dahi olacağını belirterek; “ Uzun süreli bayram tatilinde  bazı vatandaşlarımız tatile gidebilir. Zaten yaz nedeniyle Edirnelilerin  bir kısma  yazlıklarda.

 

 

BAYRAM TATİLİNDE  EDİRNE’YE ÇOK TURİST GELECEK

Tatil nedeniyle bunlara biraz ilave olsa dahi  Kurban Bayramında   Edirne’ye yurt içi ve yart dışından turistlerimiz gelecektir. Büyük şehirlerin kalabalığından  usanan Edirne gibi  güzel  tarihi kenet tatilini geçirmek isteyen insanlar kendimize gelecek bu sırada esnaflarımızdan alışveriş yapacaklardır. Böyle dini bayramlarda inanç turizmi canlılık kazanır tarihi eserlerimize  ziyaretleri artar.

Edirne bundan en çok yararlanacak illerin başında gelmektedir. Öyle sanıyorum ki 10 günlük bayram tatili süresinde Edirneli esnaflarımızın  alışverişlerinde eksilme değil artma olacaktır.

KOMŞU ÜLKELERDEN TURİSTLER GELECEK   

Batı Trakya ve yurdumuzun çeşitli bölgelerinden gelen turistlerle  Edirne ticari yaşamı canlılık kazanacaktır. Böyle günler inanç turizminin  hareketli olduğu canlandığı günlerdir. Bu bayram tatilinde de  bunun gerçekleşeceğine esnaflarımızın yüzünün güleceğine inanıyorum” dedi.

 189 total views,  2 views today

Next Post

TASMALI "okulların kayıt döneminde gelen misafirlere yardımcı olalım"

Edirne Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı  İrfan Tasmalı , Öğrencilerin kayıt döneminin aşlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, kente gelen öğrenci ve yakınlarını Edirne’den  iyi izlenimlerle ayrılması  halinde  Edirne’nin tanıtımına büyük katkı  yapacağını belirterek; “ Okullarda kayıt dönemi başladığı için  kentimize öğrenci kaydı nedeniyle çeşitli illerden gelen insanların sayısı her geçen gün artıyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp