11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

admin

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU: ”OKYANUS ÖTESİNE SELAM OLSUN”

Edirne 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Tarihi Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi Kırkpınar Er Meydanı’nda gerçekleştirildi.
28 ülkeden 70 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen etkinliklere, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Trakya  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve Edirne İl Emniyet Müdür Cemil Ceylan, Tarihi  Kırkpınar Yağlı Güreşleri 2013 yılı Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, yerli yabancı birçok kişi katıldı.
Değişik ülkelerden Edirne’ye gelen öğrenciler bir birinden farklı hünerlerini sergilediler. Edirnelilere kaşık havasından, zeybeğe, türkülerden, şarkılara keyifli dakikalar sundular.
Burada bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu, “ 11.’si bu akşam bu mekânda birlikte kutladığımız Uluslararası Türkçe Olimpiyatları sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Buradan gönül ve okyanus ötesindeki gönül dostlarına selamlar olsun. Dünyanın 140 ülkesinde Türkçemizi, Milli Marşımızı, alperen ruhuyla, akıncı ruhuyla tanımadığımız bilmediğimiz köşelere taşıyan gönül dostu öğretmenlerimize selamlar olsun” dedi.
Bakan Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından Tanzanya’dan olimpiyatlara katılan bir öğrenci “boş bardak” şarkısını seslendirdiği anda izleyenler her bir ağızdan şarkıya eşlik ettiler. Tanzanyalı öğrenci, güzel Türkçesi ile dikkatleri üzerine topladı.AW001127

 28 total views,  2 views today

Next Post

Mustafa Altunhan “Erakman Suç İşlemeyi Sürdürüyor”

Altunhan Otelde bir basın toplantısı düzenleyen Altunhan Şirketler Gurubu Sahibi Mustafa Altunhan, basın toplantısı düzenleyen Erakman yasalara rağmen kendisini haklı göstermeyi sürdürdüğünü belirterek şunları kaydetti” Ulaştırma Bakanlığı aldığı kararla bizim haklılığımızı açıkladı. Bu mahkemenin kesin kararıdır. Erakman yasalara uymamayı gelenek haline getirdi. Şimdi de Edirne’den aldığı yolcuları minibüslerle Havsa’ya nakledip […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp