12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni

admin

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. yıldönümü ve Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü Anma Programı düzenlenmiştir.

12.03.2014 tarihinde Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından, Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemalleddin Salonunda İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. yıldönümü ve Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 79. yıldönümü Anma Programı düzenlenmiştir. Anma Programına Vali Yardımcıları Sayın Nedim ÖZIRMAK, Sayın Salih ALTINOK, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Muhammed SAVRAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ve protokol katılmıştır.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni (1)

 

 

 

 

 

 

Anma Programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencilerinden Sena Nur ŞAHİN günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni (3)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra, İlimiz İlkokul, Ortaokul ve Liselerarası düzenlenen İstiklal Marşı’nı ezbere güzel okuma, Liselerarası Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı kitabından seçilen bir şiiri ezbere okuma yarışması, Ortaokullar ve Liselerarası İstiklal Marşı’nın kabulü konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yardımcısı Sayın Nedim ÖZIRMAK, Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN ve Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed SAVRAN tarafından verilmiştir.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ödül törenin ardından, İlkokullar arası İstiklal Marşı’nı Ezbere Güzel Okuma Yarışma birincisi Uzunköprü Demokrasi İlkokulu öğrencisi Dilaver TELVECİ ve Ortaokullar arası İstiklal Marşı’nı Ezbere Güzel Okuma Yarışması birincisi Merkez Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu öğrencisi Serranaz PENDİCAK İstiklal Marşı’nı okudular.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni (5)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra, İstiklal Marşı’nın Kabulü belgeseli katılımcılara izlettirildi .Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencileri tarafından 12 Mart Orataryosu sunuldu.

Tören, programı hazırlayan öğretmen, öğrenciler ve ilimiz yöneticilerinin hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni (4)

 

 

 

 

 

 


12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni (6)

 155 total views,  2 views today

Next Post

YGS öncesi öğrenciler önerileri dikkate almalı…

15 Mart 2015 Pazar günü uygulanacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. 160 sorudan oluşan ve aynı zamanda Haziran ayında yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavları için baraj niteliğinde olan YGS, oldukça önemli bir değerliğe sahip. Konuyla ilgili bilgilerini bizlerle paylaşan Günce Final Dergisi Dershanesi Hakan TUZCU, öğrencilerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp