15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

admin

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle şehitlerin kabirleri ziyaret edildi ve şehitler için mevlit okutuldu. Edirne merkezde  başta Buçuktepe Mezarlığı olmak üzere, Yıldırım Mezarlığı Yenişehir Mezarlığı ve  Bademlik  mezarlığında şehitlerimiz için gerçekleştirilen anma törenlerinde, şehit mezarlarına karanfiller bırakılıp,  dualar edildi.

15 Temmuz Şehitleri Anma; Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Kapsamında Şehit Kabirleri Ziyaret Edildi

15.07.2019 tarihinde Edirne İl Protokolü tarafından Şehit Kabirleri; Şehit Aileleri ile birlikte ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak, dualar edildi.

Edirne İl Protokolü ve Müftülüğe bağlı din görevlileri, Şehit yakınlarının katılımıyla İl Merkezinde bulunan 18 Şehit kabri ile Merkez Köylerde bulunan 5 Şehit kabri ziyaret edilerek, Şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu. Devletin varlığı, birliği ve bekası için dualar edildi. Kabir ziyaretleri 15.07.2019 tarihi öğlen namazına kadar devam etti.

“Selimiye Camii’nde Mevlit Okutuldu”

Daha Sonra Selimiye Camii’nde Mevlidi Şerif ve Hatm-i Şerif’ler okundu. Ardından misafirlere Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından ikramda bulunuldu. Burada açıklama yapan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe; “Bu vatan için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin ruhları şâd olsun.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile Selimiye Caminde Mevlid-i Şerif okundu.Allah kabul etsin.”ifadelerine yer verdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 15-temmuz-anma-programı-selimiye-dua-mezarlıklarda-şehitler-anıldı-12.jpg

 802 total views,  5 views today

Next Post

Bölgenin gururu “ERASTA AVM”

Erasta Edirne AVM, Yerel Basınla Kahvaltı Organizasyonunda Buluştu Eroğlu Yapı’nın,2017 yılının Nisan ayında alışverişmerkezi zincirlerinin üçüncü halkası olarak hayata geçirdiğiErasta Edirne AVM, 16 Temmuz Salı günü, Edirne’nin önde gelen basın mensuplarını özel bir kahvaltı etkinliğinde ağırladı. Buluşmada AVM yöneticileri ile bir araya gelen gazeteciler, Erasta Edirne hakkında detaylı bilgi aldı.  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp