Edirne’de Jandarma kavşağı olarak biline bölgede yer alan 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkının tabelasını kapatan Reklam şirketine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan müdahale ederek tabelanın görünen yere alınmasını sağladı.

Geçtiğimiz akşam saatlerinde sosyal medya hesabı twitter’dan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a twitt atan 15 TEMMUZ DEMOKRATİK GENÇLİK DERNEĞİ; Edirne merkez’de Jandarma kavşağı yanında bulunan “15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı” tabelasının billboard reklam tabelaları ile kapatıldığını ifade ederek, durumun düzeltilmesi için Başkan Gürkan’dan yardımcı olması yönünde talepte bulunmuştu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı recep-gürkan-15-temmuz-parkı-4.jpg

15 TEMMUZ DEMOKRATİK GENÇLİK DERNEĞİ ve VeyselGüner adlı  kullanıcı başkan Gürkan’a twitt atarak;   “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir”. Sözünün öncülüğünde 15 Temmuz’da hainlere dur denilen gecenin anısına yapılan parkın tabelasının bu şekilde kapanmaması için gereğinin yapılacağını umuyoruz”,   Burası Edirne “15 Temmuz  Cumhuriyet ve Demokrasi  Şehitleri Parkı” tabelası Billboard  ile kapatılmış. Sayın Başkanım Reklam şirketinin bu dikkatsizliğini düzeltmeniz dileğiyle..”  ifadelerine yer verdiler. .    Gençlerin talebine twitter’dan anında cevap veren Gürkan; “Uyarınız için çok teşekkür ederim, Reklam şirketi uyarılarak gereği derhal yapılacak. Merak etmeyin.” Cevabını verdi.

“Tabelanın yeri değişti”

 Dakikalar içinde duruma müdahale eden Başkan Gürkan, yetkililere talimat vererek tabelanın görünür yere alınmasını sağladı. Tablanın yeni yerini gösteren fotoğrafını da gençlere gönderen Başkan, Twitter dan yazdığı mesajda; “ Tabelamız yeni yerine alındı.Uyarınız için tekrar teşekkürler” mesajını yazdı.   

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı recep-gürkan-15-temmuz-parkı-2.jpg

Başkan Gürkan’a Anlamlı Teşekkür Mesajı;

15 TEMMUZ DEMOKRATİK GENÇLİK DERNEĞİ ve VeyselGüner adlı  kullanıcı twitter hesabından Başkan Gürkan’a bu anlamlı davranışından ötürü teşekkür etti. Atılan teşekkür mesajında; “Reklam şirketinin hatası @recepgurkan Başkanımız tarafından çözüldü. Kısa sürede gösterdiğiniz ilgiden ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verildi.

“Şehitlerimizi bir kez daha minnetle yad ediyoruz”

1 Eylül 2016 tarihinde  Edirne Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önderliğinde alınan kararla parkın adı  15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı olarak değiştirilmişti. Edirne Belediye Meclisi Eylül Olağan Toplantısında, Jandarma Kavşağı’nın yanında bulunan yeşil alanın, 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı olarak adlandırılmasına oy birliğiyle karar verilmiş ve burada konuşan Başkan Gürkan, Edirne’de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına bir alan oluşturulması için, bir önceki meclis toplantısında 3 parti grubunun da ortak bir önerge verdiğini hatırlatarak, “15 Temmuz’da yapılmak istenen o kanlı darbe girişimini kimsenin unutmaması, böyle bir girişime fırsat verilmemesi için ve o kanlı gecede şehit olan tüm şehitlerimizin anısına Jandarma Kavşağı’nın yanında bulunan yeşil alanın ismi 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Şehitleri Parkı olarak değiştirilmiştir. Şehitlerimizi bir kez daha minnetle yad ediyoruz” diye konuşmuştu.