150 Bisiklet Törenle Okullara Dağıtıldı

admin

150 Bisiklet Törenle Okullara Dağıtıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı (2014-2017) kapsamında öğrencilerin fiziksel aktivite düzeyinin arttırılmasını sağlamak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Edirne merkez ve ilçelerinde 5-6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlikler dersini açan toplam 22 okul ve başarılı öğrenciler dahil toplam 150 adet bisiklet dağıtıldı.

150 Bisiklet Törenle Okullara Dağıtıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bisikletlerin teslim edildiği okullarda öğrenciler “Spor ve Fiziki Etkinlikler Dersi Öğretim Programı” kapsamında, oluşturulan uygun alanlarda bisikletleri kullanacaklar. Öğrenciler hem bisiklet kullanma alışkanlığı kazanıp hem de sağlıklı yaşama alışacaklar.

Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in katılımıyla, Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi Tartan Pistinde 25 Mayıs 2015 Pazartesi günü gerçekleştirilen törene, kurum müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

150 Bisiklet Törenle Okullara Dağıtıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valimiz Dursun Ali ŞAHİN bisikletlerin dağıtımı töreninde yapmış olduğu konuşmasında; katkılarından dolayı Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na müteşekkir olduğunu ifade ederek “Bugün manevi anlamda temel atıyoruz. Bu temel de, sağlıklı beslenmek ve sağlıklı beslenmenin ardından gelen hareket. Sağlıklı hareket. Sağlıklı hareket etmenin yollarından biri de bisiklet kullanmaktır. Hareket ne kadar çok olursa hastanelerimize, doktorlarımıza o kadar az iş düşer. Sağlıklı nesiller yetişir. Ülkemiz refaha o kadar çabuk ulaşır. Diliyorum ki gençlerimizin her birinin kapısının önünde bisikleti olur” dedi.

Bisiklet dağıtım töreni, bisiklet alan öğrencilerin pistte tur atmasının ardından sona erdi.

150 Bisiklet Törenle Okullara Dağıtıldı (4)

 114 total views,  5 views today

Next Post

AK Parti, tam kadro ‘hizmet aşkıyla’ sahada

AK Parti Edirne il, ilçe teşkilatları ve milletvekili adayları Edirne’ye hizmet için canla başla çalışıyor. AK Parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen, Merkez İlkçe Başkanı Kerem Arda ve teşkilat üyeleriyle bir araya gelen AK Parti Milletvekili Adayı Şemsettin Emir,  Edirne’ye hizmet etmenin bir ibadet olduğunu ifade ederek, “Birlikte Edirne için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp