18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü

admin

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında;

Çanakkale Zaferi, dönemin en güçlü devletleri tarafından bu topraklardaki bin yıllık varlığı kazınmak istenen büyük Türk milletinin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biri ve tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen bu milletin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü göstergesidir dedi.

Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Sezen, inancını ve kuvvetini milletinin kahraman tarihinden alan korkusuz askerlerimiz, Çanakkale cephesinde, dünyada eşi görülmemiş fedakârlıklarla vatanını savunmuştur. Güvenlik güçlerimiz bugün de her şartta, vatanının sınırlarını beklemekte, içten ve dıştan gelen saldırılara göğüs germektedir dedi.

103 yıl öncekigibi ülkemiz üzerine oynanan kirli oyunlar neticesinde önce 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Şimdi ise güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturulmak istenmektedir. Ancak bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden aziz milletimizin mücadeleci ruhunun ne kadar taze ve ne kadar diri olduğunu tüm dünyaya göstereceğine inanıyorum.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, başta Afrin operasyonu sırasında vatanımızın bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar dilerim.

 67 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Günay Özdemir’in 18 Mart Şehitler günü mesajı

Edirne Valisi Günay Özdemir 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü ile ilgili yayınladığı mesajında; “Binlerce yıllık tarihi şan, şeref ve zaferlerle dolu olan İstiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan Türk Milleti hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, vatan topraklarını canı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp