19. Balkan Şampiyonası sona erdi

admin

Balkan Tekvando Birliğince Türkiye Futbol federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 19. Balkan Şampiyonası sona erdi.

 Balkan Tekvando Birliğince Türkiye Futbol federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 19. Balkan Şampiyonasında Bulgaristan, Bosna Hersek, Kosova, Romanya, Arnavutluk, Makedonya ve Sırbistan’dan olmak üzere toplam 600’e yakın sporcu mücadele etti.

  

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Lalezar Restaurant’ta Edirne Belediyesi tarafından 19. Balkan Tekvando Şampiyonası’na katılan sporculara yemek verildi. Burada bir konuşma yapan Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin; Organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştiğini  ifade ederek, organizasyona katkı sağlayan Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan’a da teşekkür etti.  Şahin konuşmasında; “Türkiye organizasyon düzenleme konusunda başarılı bir ülke haline geldi. Bundan 15-20 sene önce ülkemizde fazla organizasyonlar yapılmıyordu. Bakın bugün çok büyük organizasyonları yapabilecek bir güce ülke olarak eriştik. Bu organizasyonların altından da başarıyla kalkan bir ülke olduk. Bize bu hizmetleri sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a Gençlik ve Spor Bakanımıza, kendim ve camiamız adına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan Serhad kenti EDİRNE’mizde 19. Balkan Şampiyonası’nın düzenlenmesi büyük bir anlam taşımaktadır. Spor, din,dil,ırk, demeden insanları bir araya getiren kardeşliğin tesis edilmesini sağlayan büyük bir buluşma aracıdır.  Ülkemize gelen ve misafir olan sekiz ülkeden antrenör, idareci  ve sporcu kardeşlerimizle çok iyi ve güzel bir şampiyonayı gerçekleştiriyoruz.  Elde ettiğimiz başarılar, Ülkemizi, 2020 Tokyo Olimpiyatlarına en iyi şekilde taşıyacaktır.

Trakya Üniversitesi 75.yıl Spor salonunda düzenlenen şampiyonada sporcular, Yıldız, genç ve büyükler kategorisindeki müsabakalarda dereceye girebilmek için büyük bir mücadele örneği sergiledi.

19.Balkan Şampiyonası 12 Kasım Pazar günü dereceye giren sporculara madalyalarının verilmesiyle sona erdi.

 

 

 216 total views,  2 views today

Next Post

Metin Kıray’ın acı Günü

Av. Metin Kıray’ın annesi 1929 doğumlu Zehra Şükran Kıray vefat etti. M. Kemal Atatürk’ü seven yaşadığı sürece onun değerlerine sahip çıkan Kıray, Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yılında 10 Kasım 2017 tarihinde vefat etti. Türk Kadınlar Birliği Yönetim Kutulu Üyesi, emekli öğretmen Şükran KIRAY, Yaptığı birçok güzel hizmetlerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp