19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

admin

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bayram nedeniyle evler ve işyerleri Türk bayrakları ile süslendi. Bayram nedeniyle ilk tören saat 09.40’da gerçekleşti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (2)

 

 

 

 

 

 

 

25 Kasım stadında bir araya gelen bayram kortejinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak  ile öğretmen ve öğrenciler  yer aldı. Bando eşliğinde saraçlar caddesinden Atatürk Anıtına kadar yürüdü.  Buradaki törene Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak AK parti Milletvekili Adayı Şemsettin Emir. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan  İl Ticaret Müdürü Mahmut Altın, Basın ve Enformasyon Müdürü Fikret Dişlioğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü  Müdürü Abdullah Bülbül Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çakırlar,  Maarif Müfettişleri Başkanı Ayhan Karan,ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.  Gençlik Hizmetleri  ve Spor  İl Müdürlüğünce Atatürk Anıtına çelenk konulması saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden törende daha  sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Serhat Ocak bir konuşma yaptı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (3)

 

 

 

 

 

 

 

İl Müdürü Serhat OCAK, konuşmasında ; “19 Mayıs 1919’da Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığındaki kararı ”Milli hâkimiyete dayanan, kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk devleti kurmaktı.”

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (5)

 

 

 

 

 

 

 

”Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.”diyen Gazi Mustafa Kemal bu önemli günü Türk gençliğine armağan ederek gençliğe verdiği değeri göstermiştir.

Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan gençlere seslenen İl Müdürü Sayın Serhat OCAK, Sevgili gençler; Sizler daima büyük düşünmelisiniz. Önünüzde büyük hedefleriniz olmalı. Bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmalısınız. Ülkemiz ve Milletimiz için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak Güçlü Türkiye’nin inşasında her zaman ön saflarda yer almalısınız. Kendi kültür ve değerlerine sahip çıkarak Cumhuriyetimizin gücüne güç katıp ülkemizi geleceğe taşıyacağınıza olan inancımız tamdır,” dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (8)

 

 

 

 

 

 

 

Aynı etkinlik kapsamında saat 13.00 de Saraçlar Caddesinde Gençlik ve Spor Festivali Gerçekleşti. Bu etkinliklerde  atletizm, Basketbol, Voleybol, ritmik jimnastik Aerobik, jimnastik, Satranç, Tenis, Boks, Badminton, Langırt, Havalı Hokey Dart, Mini Golf, Mini Bovling, Rodeo şenlikleri, yapıldı.  Şenlikler saat 18.e kadar devam etti vatandaşlar etkinlikleri ilgi ile izledi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (1)

 

 

 

 

 

 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (4)

 

 

 

 

 

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (6)

 

 

 

 

 

 

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (7)

 

 

 

 

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  (9)

 113 total views,  5 views today

Next Post

Bazı köyler hizmet fakiri

Eskiden bölgemizde köylere hizmet amacıyla Yol Su Elektrik (YSE) kurumları vardı. Onların yerine daha sonra Köy hizmetleri kuruldu. Köylülerimize gelen hizmetler bu kurumlarca planlanırdı. Bu yönde talebi olanlar oraya başvurup köylerindeki sorunlarını çözüyorlardı.             Daha sonraki yıllarda bu kurumun adı tekrar değiştirildi. Onların yerine Özel İdareler kuruldu. Devlet kanalı ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp