“2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü”

admin

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Otizmli Öğrenciler İle Kahvaltı Etkinliği

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Kapsamında Otizmli Öğrenciler İle Kahvaltı Etkinliği Düzenlendi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü kapsamında düzenlenen kahvaltıda otizmli öğrencilerimiz ve aileleriyle bir araya geldi.

Karaağaç Yolu üzerinde bir işletmede gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğinde İl Millî Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt tüm masaları ziyaret ederek, öğrencilerimiz ve aileleriyle sohbet etti.

Ailelerin isteklerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürü, otizmli bireyler için Edirne’de hayata geçirilmesi planlanan çalışmalardan bahsetti.

“Edirne’de yürüyüş düzenlendi”

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü nedeniyle Edirne’de yürüyüş düzenlendi.  25 Kasın önünde toplanan grup Edirne Otizm Derneği öncülüğünde Belediye Bandosu ile birlikte Saraçlar caddesine yürüdü. Yürüyüşe, Edirne Otizm Derneği üyeleri, otizmli bireyler,  Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu ve Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

 

Burada bir konuşma yapan;  Edirne Otizm Derneği Başkanı Nihat Akbulut, Türkiye genelinde otizmden etkilenen yaklaşık 4-5 milyon bireyin bulunduğunu ve her geçen gün arattığını söyledi.

İpsala’da 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü etkinliği

2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü kapsamında İpsala Yeni Hayat Özel Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen farkındalık etkinliği büyük ilgiyle izlendi.

Buradaki etkinliğe, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Erdinç Topçu, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, vatandaşlar ile birlikte öğrenciler katıldı.

Törende konuşmaların ardından Takı sergisi açıldı. Sergideki ürünler vatandaşların büyük beğenisini kazandı.  Ardından sahneye çıkan Halkoyunları ekibi, sunduğu gösteri ile büyük alkış alarak izleyenleri mest etti.

Konuyla ilgili Açıklama yapan Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş; 2 Nisan Dünya Otizm farkındalık günü kapsamında İpsala Yeni Hayat Özel Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen farkındalık etkinliklerinde emeği geçen tüm engellilerimize, Belediye Başkanımız Mehmet Kerman tüm protokol üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarına, engellilerimizin üretmiş olduğu el emeği ürünler ve engellilerimizden oluşan Halk oyunları ekibi ile onlara bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 149 total views,  2 views today

Next Post

Pekcanlı; “Biz Siyasi olarak Bedel sorarız”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP olarak kendilerinin farklı, iktidar partisinin temsilcilerinin de farklı projeler sürdürdüğünü ifade ederek yeter ki  Roman kardeşlerimiz için bir şeyler olsun dedi. CHP İl Başkanlığında düzenlenen Basın Toplantısına, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,  Marmara Bölgesi Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Sinan Karaca, Başkan Yardımcısı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp