2016 yılı Türkçe yaz okuluna katılan öğrencilere Çanakkale gezisi düzenlendi

admin

2016 yılı Türkçe yaz okuluna katılan öğrencilere Çanakkale gezisi düzenlendi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Üniversitesi, Yunus Emre Enstitüsü ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Bölge Koordinatörlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 2016 Yılı Türkçe Yaz Okulu’na katılan Hırvatistan’dan 8, Yunanistan’dan 3, Polonya’dan 4, Arnavutluk’tan 5, Belçika’dan 1 ve Hindistan’dan 1 toplamda 22 öğrenci 14 Ağustos 2016 tarihinde düzenlenen Çanakkale Gezisi’ne katıldı. Geziye Doç. Dr. İbrahim Coşkun, Okutman Aynur Düzgil ve Yunus Emre Vakfından Rehber Öğretmen Hilal Taşkın eşlik etti. Öğrenciler Bigalı Köyü ve Atatürk Evi, 57. Alay Şehitliği ile Çanakkale Şehitler Abidesi’ni gezdi.

2016 yılı Türkçe yaz okuluna katılan öğrencilere Çanakkale gezisi düzenlendi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğrencilere simülasyon merkezinde, Gelibolu Yarım Adası ile ilgili tanıtım filmi izletildi.

Çanakkale şehir turu ve Truva Atı’nın bulunduğu bölgenin gezilmesinden sonra 18 Mart Üniversite Dardanos Tesislerinde verilen mola sonrası Edirne’ye dönmek üzere hareket edildi.

 

 53 total views,  2 views today

Next Post

Manşon arızaları kesinti olmadan tamir edilecek

              Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, İçme Suyu Şebekelerinde bulunan manşonlarda meydana gelen arızaları yeni bir yöntem ile tamir ederek, su kaybı yaşanmasının önüne geçiyor. İlk defa 1. Murat Mahallesi’nde denedikleri bu yöntemle şebekede yaşanan arıza su kesintisi yapılmadan tamir edildi. Edirne Halkı’na […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp