2017-2018 Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sürücü Eğitimi Semineri

admin

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için İlimiz Merkez İlçede Taşımalı Eğitim Kapsamındaki servis şoförlerine, Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinin 23. Maddesi uyarınca, “Sürücü Eğitimi” konulu seminer verildi.

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı salonunda yapılan seminere İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Trafik Polisi Harun Sanalan, İl Jandarma Alay Komutanlığında görevli Astsubay Yavuz Doğru ve servis şoförleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yaptığı konuşmada, “Sizler öğrencilerimizin okullarına ulaşımını sağlıyorsunuz. Çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına uyma konusunda çok hassas olmalısınız. Sizlerin yaptığı görev çok önemli bunun farkında olarak görevinizi yapmalısınız” dedi.

Jandarma Astsubay Yavuz Doğru, Trafik Polisi Harun Sanalan, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Rehber Öğretmeni Nafiz İşin tarafından şoförlere “taşıma esnasında uyulacak kurallar ve gösterilecek davranışlar” ile ilgili bilgi verdiler.

Trafik Güvenliği, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde Şoförlerin Sorumlulukları, Çalışma Esasları ve Taşımacının Yükümlülükleri ile  öğrenci taşıma uygulamaları kapsamında bilgiler verildi. Araç sürücüsü ve rehber personelin yükümlülükleri, yaş grupları ve engel grupları itibariyle öğrenci, veli, kursiyer, davranış modelleri, etkili iletişim yöntemleri anlatıldı. Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerindeki öğrenci taşıma uygulamaları bildirildi. Öğrenci, veli, kursiyerlerin araca iniş ve binişleri esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar ve yapılması gerekenler hakkında bilgilerin verilmesiyle seminer sona erdi.

 141 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti'den karaağaç çıkartması

AK Parti Edirne İl  ve Merkez İlçe Teşkilatı,  Mahalle Gezilerine Başladı. Edirne Merkez İlçe Kongresinde seçilen Yeni Merkez İlçe Yönetimi çalışmalara hızlı başladı. Sadece seçim zamanında değil , her zaman vatandaşlarla beraber olacaklarını ifade eden merkez ilçe başkanı Çağrı Muştu, tüm mahalleleri gezeceklerini söyledi.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp