2017 Yılı İçerisinde 3.Çocuk Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

admin

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa göre verilen Koruyucu Destekleyici Tedbir kararlarının uygulanması kapsamındaki yönetmeliğin 20.Maddesine göre; görevli ve sorumlu kurumlar arasında bağlantı, uyum, düzen ve eşgüdüm sağlanması amacı ile oluşturulan 2017 yılı 3.Koordinasyon Toplantısı Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ başkanlığında Edirne Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Savcısı Feridun MİRZABEY, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Emniyet Müdürlüğünden Çocuk Şube Müdürü İbrahim ÇINAR, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yrd. A.Turhan ATEŞ, Çalışma ve İşkur Müdürü Şengül ÇİLDAM’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Edirne Belediyesi, Edirne Barosu, İl Sağlık Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi temsilcilerinin katıldığı  Çocuk Koordinasyon Kurulu toplantısında; 2017 yılında gerçekleşen diğer toplantılarda alınan kararların ve uygulamaların değerlendirmesi, özellikle 2017 yılı 2. Çocuk Koordinasyon Kurulu Toplantısında alınan kararlar ve uygulamaların yanı sıra, suça sürüklenmiş ve mağdur çocuklar, mahkemelerin vermiş olduğu tedbir kararları, madde ve madde bağımlılığı alanında yapılan çalışmalar, Edirne Merkez Mahalleler ve bağlı ilçelerin risk haritalarının değerlendirilmesi, çocuk izleme merkezinde gerçekleştirilen hizmetler, mahallelerde yaşanan suç teşkili olaylar ve nedenleri, Yabancı uyruklu refakatsiz çocuklar ile ilgili yapılan çalışmalar, Dezavantajlı Mahallelerde yaşayan çocuklar için risk teşkil eden Metruk binalar ve binalara yönelik yapılabilecek çalışmalar, okul servis araçları yönetmeliği ile denetimleri kapsamında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar görüşülerek karara bağlanmıştır.

 206 total views,  2 views today

Next Post

Genç çiftçiler derneği başkanı Egemen ILGIN Radyo Su'da

Edirne Genç Çiftçiler Derneği Başkanı Egemen ILGIN Bugün Saat 14:00’te canlı olarak yayınlanacak olan “GÜNDEM ÖZEL” programının canlı yayın konuğu olacak. Program yapımcısı Necmi Engin’in sunacağı canlı yayın programında, başta süt ve etteki sorunlar olmak üzere bölge çiftçisinin sıkıntılarına da yer verilecek. Programı 92,2 frekansından ve  www.radyosu.com.tr’den canlı olarak dinleyebilirsiniz. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp