2019’UN İLK MECLİSİ

admin

Edirne Belediye Meclisi, 2019 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır başkanlığından gerçekleştirdi.

                Edirne Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Ocak Ayı Olağan toplantısında Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, 2019 yılının tüm dünyaya barış, huzur ve adalet getirmesini temenni etti.

Mecliste 11’i gündem içi olmak üzere 14 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Geçirdiği rahatsızlık sonucunda bir süre önce hayatını kaybeden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın isminin bir cadde veya sokağa verilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın verdiği dilekçe Aralık Meclisi’nde Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’na oybirliğiyle havale edilmişti. Komisyon kararı, Ocak Ayı meclisinde görüşüldü ve Meclis üyeleri vefat eden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın isminin Edirne’de yaşadığı evin yanındaki sokağa verilmesini oy birliğiyle kabul etti.

Öte yandan Edirne Spor Kulüp Başkanı Savaş Üner’in, kısa bir süre önce hayatını kaybeden Edirnespor eski basketbolcularından Kemal Mazlum Zahra’nın isminin uygun görülen herhangi bir cadde veya sokağa verilmesi talebinin Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’na havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Mecliste, Denetim Komisyonu’na üye seçimi gerçekleştirdi. Kapalı oylamanın yapıldığı seçimlerde CHP Grubundan Refik Şahin, Erkan Makas ve Semih Çınar; Ak Parti Grubundan ise Turgut Terzi ve Tamer Karadağ Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi.

 103 total views,  2 views today

Next Post

Meriç ve Süloğlu'ndan Vali Canalp’a Ziyaret

Süloğlu Kaymakamı Muhammed Akın ve muhtarlar geçtiğimiz günlerde ilçe ve köyleri tek tek dolaşarak sorunlarını dinleyen Vali Ekrem Canalp’a iade-i ziyarette bulunarak teşekkür ettiler. Süloğlu Kaymakamı Muhammed Akın başkanlığında Edirne Valisi Ekrem Canalp’ı makamında ziyaret eden muhtarlar teşekkür ettiler.  Vali Canalp ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Edirne’yi hep birlikte […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp