2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. DÖNEMİ YARIN SONA ERİYOR

admin

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı yaptığı açıklamada; “Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim faaliyetinde bulunan okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarının 2020-2021 eğitim-öğretim yılı I. dönemi 22/01/2021 Cuma günü sona erecektir.

İlimizde; 2020-2021 eğitim, öğretim yılı I.döneminde okul öncesinde 4.903, ilkokulda 16.631, ortaokulda 15.824, ortaöğretimde 16.231 olmak üzere toplam 53.589 öğrencimiz karne almıştır.
Öğretim yılı itibariyle il ve ilçelerimizde 3.697 öğretmen, 266 ücretli öğretmen, 1.623 personel olmak üzere toplam 5.586 kişi görev yapmıştır.
2020-2021 eğitim öğretim yılında okullarımızın dağılım durumu; anaokulu 22, ilkokul 105, ortaokul 95, lise 70 olmak üzere toplam 292 okulumuz bulunmaktadır.

İlimizde 292 okulumuzda toplam 2.886 derslik bulunmakta olup; derslik başına öğrenci sayısı okulöncesi 19, ilkokul 16, ortaokul 16, ortaöğretim 14’dür.” dedi.

Konuyla ilgili bir mesaj yayınlayan Arpacı şu ifadelere yer verdi;

Sevgili öğrenciler, değerli meslektaşlarım, kıymetli velilerimiz.

2020/2021 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış olduğumuz bugünde, eğitim öğretim sürecinin önemli bir parçası olan yarıyıl tatilinin tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Yarınlarımızın teminatı sevgili öğrenciler,

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle okullarınızdan, öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan ayrı kaldınız. Bu süreçte derslerinizi uzaktan eğitimle sürdürdünüz. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu dönemde derslerinizi ihmal etmediniz ve çevrim içi canlı olarak, EBA TV’den ve  TRT EBA kanallarından derslerinizi aksatmadan takip ettiniz.

Bizler, sizin bilgi yuvası okullarımıza döneceğiniz güne hazırlık için tüm çalışmalarınızı yaptık ve sizlerin tekrardan sınıflarınıza döneceğiniz günü bekliyoruz. *Sizler de yarıyıl tatilinizi bu süreçte sıkça kullanmak zorunda kaldığınız bilgisayarlarınızın,* telefonlarınızın ve televizyonlarınızın karşısından uzak, kitap okuyarak ailenizle sosyalleşerek, güzel anılar biriktirerek, kaliteli zaman geçirerek değerlendirin.

Değerli meslektaşlarım,

Çocuklarımızın yetişmesinde emeğinizin, gayretinizin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Edirne’mizin azimli ve donanımlı eğitim kadrosu olarak; çocuklarımızı geleceğe taşıyacak güvenli adımları atmaları konusunda yardım edecek şekilde yetiştirdiğinize ve daha nice nesilleri vatanını seven, milletine bağlı, bilim ve fenden ayrılmayan bireyler olarak yetiştireceğinize dair inancımız tamdır.

Salgın süresi boyunca her zamankinden daha fazla mesai harcayarak sevgili öğrencilerimizi eğitimin içinde tutmak, fazladan bir bilgi daha aşılamak için var gücünüzle çalıştığınızı biliyoruz.

  Bunun yanı sıra toplum sağlığı için önemli görevleri üstlendiniz ve bu görevleri büyük bir özveri ve başarıyla yerine getirdiniz, gayretlerinizden dolayı sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

Kıymetli velilerimiz,

Sizler salgın sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçirdiler. Bu süreçte çocuklarımızın iyi yetişmesi için en üst düzeyde fedakârlıklar yaptığınızı biliyoruz. Günlük olağan işlerinizin yanı sıra, çocuklarınızın sağlıklı bir ev ortamında öğrenimlerini sürdürebilmeleri için çabaladınız ve yaşadığımız süreci, öğrencilerimizin en güzel şekilde  geçirmeleri  için tüm  imkanlarınızı seferber ettiniz. Emeğinizin karşılığını alacağınıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, eğitim ve öğretimin olmazsa olmazı bilgi yuvası okullarımızda yapıldığı daha sağlıklı, daha güzel günlerin gelmesi temennisiyle yarıyıl tatilinin tüm öğrencilerimize, meslektaşlarıma ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

 1,392 total views,  2 views today

Next Post

ÇİFTÇİ GÜBRE ALAMAZ HALE GELDİ

Uzun süredir büyük sıkıntılar içinde ayakta kalma mücadelesi veren çiftçiler, gübre özellikle de üre gübre fiyatının 3.lira seviyesine çıkmasıyla en büyük darbeyi alan sektörlerden biri oldu. İyi Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer ERGİN, gübre fiyatlarının 5-6 öncesine göre yüzde 40-45 oranında artığını belirterek, “Durum böyle devam ederse tarım biter, çiftçi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp