22. Kültür Sanat ve 32. Spor Şenlikleri başladı

admin
  1. Kültür Sanat ve 32. Spor Şenlikleri, Balkan Yerleşkesi 75. Yıl Spor Salonu önünden Balkan Kongre Merkezi önüne düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı. Kortej Yürüyüşüne, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Yardın Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, Dekanlar, Yüksekokul ve Enstitü Müdürleri, Daire Başkanları, İdari ve akademik personel katıldı. Kortej yürüyüşüne Üniversitemiz öğrenci toplulukları ve spor takımları katıldı. Korteje, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 10. Alternatif Enerjili araçlar yarışlarının güneş enerjili araçlar FORMULA G kategorisinde üçüncü olan Pehlivan öncülük etti

8b637c5231694c661d7fdf0dd5abb74d

 

 

 

 

 

 

 

 

Balkan Kongre Merkezi önünde gerçekleştirilen açılış törenine Vali Dursun Ali Şahin ve Rektör Prof. Dr. Yener Yörük de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı İle başlayan açılış töreninde Üniversitemiz Öğrencileri adına Öğrenci Konseyi Başkanı Cihad Veysel Aki bir konuşma gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, öğrencilerin yoğun bir ders sezonu geçirdiklerini baharın geldiği bu güzel günlerde ise öğrencilerin sanat, spor ve eğlence ile buluşacaklarını söyledi. Rektörümüz Üniversite olarak bütün çabalarının öğrenciler için olduğunu da belirterek, öğrencilerimizin 22. Kültür Sanat ve 32. Spor Şenlikleri kapsamında spor, sanat ve eğlence ile dolu beş gün geçireceğini söyledi. Kampüsün yaşayan bir mekan olduğunu belirten Rektör Yörük, kampusun hayatın, bilimin, şenlik ve kültürün merkezi olduğunu söyledi.

ec057626e3eb5c5f3d81514879a8687a

 

 

 

 

 

 

 

 

Vali Dursun Ali Şahin, yoğun geçen ders dönemi sonunda öğrencilerin eğlenme ve spor yapma vaktinin geldiğini söyleyerek, Edirne’nin sporun merkezi olduğunun altını çizdi.

Açılış konuşmaları sonunda Üniversitemiz Öğrenci Toplulukları tarafından gerçekleştirilen gösteriler izleyicilerden tam not aldı. Gösteriler kapsamında Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Bisiklet Topluluğu “BMX Bisiklet Gösterisi” ile sahne aldı. Artistik bisiklet hareketlerinden oluşan gösteri izleyicilerin beğenisini topladı.

edf4b8abd3a95c92142dcf0a2aad66ae

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından Üniversitemiz Aikido Topluluğu tarafından gerçekleştirilen gösteri izleyicilerden alkış aldı. Gösterinin ardından Üniversitemiz Ragbi Topluluğu gösteri düzenledi. Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencisi Selim Erçoban ve arkadaşları tarafından düzenlenen Street Workout gösterisinde artistik hareketlerden oluşan jimnastik gösterisi düzenlendi. Üniversitemiz Karate takımı ise Kata sunumu gerçekleştirdi.

Genç Bayan Milli Takımlar Antrenörü ve Avrupa Dünya Şampiyonu Öğretim Görevlisi İlknur Kobaş Tepe ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ahmet Yence Ahmet Yence, Judo gösterisi sundu.

Gösteriler, Trakya Üniversitesi Ritim Grubu gösterisi ile son buldu
cd36e1ce61698d6862df41a4e50b2c1a

 

 147 total views,  2 views today

Next Post

Orada bir köy var uzakta

            Şair Ahmet Kutsi Tecer’in dizelerinde değindiği gibi “Orada bir köy var uzakta-O köy bizim köyümüzdür-Gitmesek de gelmesek de,- O köy bizim köyümüzdür ”yıllar önce ihmal edilen köyleri nasıl tarif etmiş şair. Şu anda da böyle unutulan köylerimiz var. Bugüne kadar defalarca gündeme getirdim.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp