23. Muhasebeciler Haftası Törenle Kutlandı

admin

Her yıl 1-7 Mart  tarihleri arasında kutlanan “Muhasebeciler Haftası” nın 23.sü Edirne’de  kutlandı.

       TÜRMOB  çatısı altında örgütlenen, ülke genelinde ki 76 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası ile 8 Yeminli Mali Müşavir odasına kayıtlı,90 bin meslek mensubu,17 bin stajyer,büro çalışanları ve aileleriyle birlikte sayısı 500 bini geçen  muhasebe camiası çeşitli etkinliklerle Muhasebe Haftasını kutladı.

Edirneli muhasebeci ve Mali Müşavirlerin  katıldığı törende  Atatürk anıtına konulan çelenk sonrasında  İstiklal Marşı, saygı duruşunun ardından Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Enver ÇEVİK yaptığı açıklamada; ‘’Bugün; ticaret,sanayi ve hizmet sektörünün defterlerini tutan,finansal tablolarını hazırlayan,bunların yanı sıra muhasebe ile ilgili konularda inceleme,tahlil,denetim,tasdik,rapor,tahkim,bilirkişilk ve benzeri işleri yapan meslektaşlarımız, ‘’ağır iş yükü altında‘’ , başka iş kollarında bu tür  örnek az bulunur.

          Bir yandan ‘’haksız rekabetle’’ boğuşan, öte yandan ‘’kurumsal yapılarını kurma’’ çabası içindeki meslektaşımız şimdi yeni sorunlarla karşı karşıyadır.

Ülkemizin ticari yaşamını ve sayılarını yarım milyonu aşan işletmeyi, ‘’rekabet,şeffaflık ve denetlenebilirlik ‘’ anlamında doğrudan  ilgilendiren , şirketlerde ‘’demokrasi ve uluslar arası ticari hayatın parçası olma ‘’ ideallerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak olan ‘’bağımsız denetim’’ de gelinen aşama ‘’çok dramatiktir’’. Diyerek Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin sorunlarını dile getirdi. Anıttaki tören konuşmanın ardından son bulduIMG_5063

 193 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye İhracatçılar Meclisi Şubat Ayının İhracat Rakamlarını Açıkladı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen basın toplantısında Yönetim Kurlu Başkan Yardımcısı Kadir İRİS yaptığı açıklamada; ’’Edirne’miz, ülkemizin  Avrupa’ya açılan sınır kapısıdır. Dünyanın en büyük kara sınır kapısı olan Meksika gümrüğünden sonra 2.büyük gümrük kapısı Kapıkule,ilimiz’ dedir. Kapıkule gümrük kapısı ile birlikte ilimizdeki Hamzabeyli, ve İpsala Gümrük kapılarından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp