26 Ülkenin öğrencileri ülkelerini tanıttı

admin

Bu yıl 8.si gerçekleşen öğrenci buluşmanın Edirne ayağı Trakya Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin katılımı ile Eski Cami önünde gerçekleşti.

Eski Cami önünde yapılan toplantıya Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  milletvekili adayları Şemsettin Emir, , Ali Erhan Demirkıran, Trakya Uluslararası Öğrenci Dereneği Başkanı Hakan Çalışkan Türkiye Gençlik Vakfı Edirne İl Başkanı Mücahit Güzey, Trakya Üniversitesinde öğrenim gören 26 ülkeden öğrenciler katıldı.

26 Ülkenin öğrencileri ülkelerini tanıttı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Trakya Üniversitesi Öğrenci Derneği, Türkiye Gençlik Vakfı (Tügva)  ortaklığı ile gerçekleşen etkinlikte T.Üniversitesinde öğrenim gören öğrenciler Eski Cami önünde kurulan stantlarında milli kıyafetleri ile  kendi ülkelerini tanıttılar. Buradaki programa Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan, Karadağ, Makedonya, Yunanistan, Bulgaristan, Afganistan, Karadağ, Azerbaycan, Endenozya, Fas, Filistin, İran Kazakistan, Kenya Komolar, Malavi, Moritanya, Somali, Suriye Tacikistan, Tanzanya Türkmenistan, Yemen, Bosna Hersek, Kamerun ve Moldava’lı öğrenciler katıldı.

26 Ülkenin öğrencileri ülkelerini tanıttı (5)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan Edirne’de öğrencileri kapsayan birçok organizasyon gerçekleştirdiklerini” Öğrencilerde pikniklerde, gezilerde bir araya geliyoruz. Yaptığımız etkinliklerde misafir öğrencilerimiz kendi ülkelerini tanıtıyorlar. Burada da 26 ülkenin tanıtımını yapıyoruz. Öğrenciler masalarında kendi ülkelerini tanıtacaklar.  Ülkelerinin ürünlerini masalarında sergileyecekler “ dedi.

26 Ülkenin öğrencileri ülkelerini tanıttı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Gençlik Vakfı Edirne İl Başkanı Mücahit Güzey konuşmasında beş yıllık üniversite hayatımı yurt dışında geçirdim. Birbirimizi ve kültürlerimizi tanıtmak zorundayız. Bu tür etkinlikler ile  dostluklar daha iyi pekişir” dedi.

26 Ülkenin öğrencileri ülkelerini tanıttı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Ardından söz alan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, bu güzel hizmette emeği geçenleri kutlayarak başladığı konuşmasında şunları kaydetti; “ dünyada bir araya gelmek güzel bir olaydır. İnsanların birlikte olmaları rahmettir. Bizler hepimiz Hazreti Âdemin torunlarıyız. Bununla övünüyoruz. Üniversitemizde okuyan misafir kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimiz ilim için buraya geldiler. Ben de iki yıl yurt dışında eğitim gördüm. Yurduma geldiğimde vatan sevgisinin önemini anladım. Yurt dışında yaşamak kolay değil. İslam ülkelerinden gelen öğrencilerimiz burada çok şanslıdırlar. Bu ülkelerimiz arasında örf ve adetler birbirine benzer. Kültürleri bir araya getiren kentlere ne mutlu diyorum. Bu kentte eğitim görmek güzel bir olay. Misafir öğrencilerimiz burada gördükleri eğitimi memleketlerinde uygulayacaklar “ dedi.

26 Ülkenin öğrencileri ülkelerini tanıttı (6)

 

 

 

 

 

 

 


26 Ülkenin öğrencileri ülkelerini tanıttı (4)

 119 total views,  5 views today

Next Post

Ana sevgisi hiç bir sevgiye benzemez

10 Mayıs “ Anneler Günü”. Her yıl o gün geldiğinde anaların bir kez daha hatırlanılması ve sevgisinin tazelenmesi gündeme taşınır. Bu günün anısına analara sevgiyi kanıtlamak için hediyelerin verilmesi gelenek haline gelmiştir.             Aslında analarımız bu tür hediyelerden bir günde yoğunlaşan ilgiden, eksilmeden devam eden sevgi ve şefkate muhtaçtır.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp